JSEM ZPĚT :))

22. prosince 2011 v 23:37 | Mardža |  Přípravy na odlet
Jen pro vysvětlení, vadilo mi, že blog četlo pár lidí, kteří jsem nechtěla, aby ho četli.. pak o tom různě referovali atd., proto jsem ho smazala, ale uznávám, že přátelé jsou důležitější a těch pár jedinců mi může skočit na hrb a pokud mají potřebu můj život řešit a rozebírat, tak ať.. alespoň se budu chvíli cítit jako celebrita :P

Jinak vše se pohnulo správným směrem, během toho, co jsem tu nebyla! Nepamatuju si už kolik rodin jsem ještě měla, ale všem, kteří si mysleli, že se rozhoduji pouze dle lokality - na závěr jsem vybírala z dvou rodin, jedna z Philadelphie a druhá San Francisko. A pozor, vybrala jsem si Philly :)) Ačkoliv bych v SF měla vlastní bydlení na dvoře a své auto, krásnou oblast, zlobivá děcka 2,5 a 4 roky mi za to nestála. A abych pravdu řekla, maminka měla rakovinu a nejsem si jistá, že bych měla na to vidět ji jak trpí.. :(
Takže WELCOME TO PHILADELPHIA! :))

Přišel mi email od tatíka, že ačkoliv nejsou z CA, líbí se jim můj profil a rádi by se mnou mluvili.. mamina Betty je ředitelkou reklamy u farmaceutické firmy, tatík Mike je agent FBI (což se mi hodně líbí) a mají dvě děti - Amanda v prosinci 8 let a Matthew 10 let.. takže rodinka super, děti větší, což se mi líbí. Momentálně žíjí v New Jersey, ale Bettyina společnost se stěhuje do Philly, takže i my se budeme stěhovat :)
S taťkou jsme si zavolali, ze začátku na mě střílel otázky jako u výslechu :D, pak jsme ale prohodili pár slov, zasmáli jsme se a už to bylo hrozně fajn.. Během pár dní mi volala Betty, pár otázek na které už se mě ptal Mike, jen mě dostala otázka "Jak by jsi popsala svou osobnost?" :)) Ehmm, tak podle pravdy: "Ve společnosti cizích lidí nebo ve větší skupině lidí jsem stydlivá, spíše nemluvím.. ale pokud už skupinku znám, ráda se bavím, ráda jsem ve společnosti, jsem ukecaná, někdy možná i ráda středem pozornosti." A Betty mě dostala odpovědí - No nezdáš se mi neukecaná :))) Náš hovor byl jen 11 min, byla jsem trochu zklamaná, ani jsem nestihla povědět vše co jsem chtěla. O to víc mě po deseti minutách překvapil email od taťky, že mluvil s manželkou, oběma se líbím a byli by rádi, kdybych byla jejich další au pair!! Wow!
Potřebovala jsem čas na rozmyšlenou, poradit se atd.. takže tak zněla i má odpověď. Následně mě Mike dostal na větu - Pokud s námi nebo v Philly žít nechceš, tak nám to, prosím, řekni.. ale byli bychom moc rádi, protože pro nás jsi byla jasná volba! No kdo by tomuhle odolal, že? :))

Takže došlo na match, žádost o vízum + pohovor na ambasádě s příjemným výletem v Praze (potkala jsem na velvyslanectví Michaelu Ochotskou, jede s přítelem na Vánoce do NY! jinak se strašně maličká a vypadá o dost starší.. ale kočka) to vše už je za mnou, myslím, že nemá cenu se k tomu vracet.
Teď pracuji na pre-departure project, což je nuda největšího kalibru.. beztak se to víceméně odehrává ve stylu Ctrl+C s následným Ctrl+V, těžko bych se svou angličtinou vyplodila 20ti stránkové povídání o České Republice, Philadelphii a mých budoucích dětech tam, že? Přidám obrázky, nálepky, fotky, ve dvojím barevném provedení - jedno pro rodinu a druhé na školení v NY.

Jinak v SA už na mě čeká letenka a taky mě oberou o 300 dolarů jako deposit, že vydržím rok ve státech. V au pair roomu už je elektronický odkaz na mou letenku, letím tedy 9.ledna v 6:15 z Prahy do Frankfurtu (Lufthansa) a odtud potom v 11:05 do NY (United Airlines), kde přistanu kolem druhé hodiny odpoledne jejich času. Létání miluji, takže už se nemůžu doškat až se nalodím!!! :))

Toť asi vše.. kromě vyzvednutí letenky v Praze, koupě příručního zavazadla (kufr můžu mít jeden 23kg max, další bych si platila) a odhlášení ze zdravotní pojišťovny mám vše..

Pokud by měl někdo dotaz ohledně amabasády, víza a všech věcí, které jsem vzala hopem, tak určitě stačí napsat a ráda poradím...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama