my new family :))

22. ledna 2012 v 2:24
Soooo Usmívající se Poslední den jsme se školili ohledně řízení, poslední oběd (pizza - no jako žádnej zázrak tedy, 2cm těsto! a lasagne, ty byly dobré), ale vše už bylo v takovém smutném duchu, protože jsme se postupně loučili a odjížděli.. Nejdříve logicky odjížděli ti, kteří odlétali, pak ti, kteří jeli busem či vlakem a my, kteří jsme na "předměstí" New Yorku jsme zůstavali a čekali až si nás někdo vyzvedne.. Většinu holek rodiny vyzvedávali mezi 13 a 14h, ale na to, jak nám kladli na srdce, že v Americe se prostě nesmí chodit pozdě.. tak si nedělali žádnou hlavu s tím jestli přijeli o hodinu později!!! Můj taťka volal, že si mě vyzvedne až ve čtyři, protože musí vyzvednout děti a pak dorazí všichni.. Musím říct, že jsem se jako většina holek moc netěšila.. Přeci jenom jsme si psali spíše jen takové formální maily, nic moc osobního atd, tudíž jsem si říkala agent FBI, to asi bude suchar, co si budeme 45min v autě povídat??? Čím méně děvčat nás bylo, tím nervóznější jsem byla a vážně jsem si říkala, že ani k rodině nechci Smějící se Okukovaly jsme jak se která rodina s děvčaty vítá, přeci jen jsme si nebyly jisté jestli podat ruku, objemout, líbačka... některé slečny dostaly kytičku, jiné byly zase vítané s velkými ovacemi..
Pro mě přijel můj miláček Matthew - musím vám říct, že to je to nejsladší děcko, které jsem mohla vyfasovat! Je krásnej (je nejkrásnější na taekwondu), je inteligentní, je gentleman (pouští mě první do dveří), často přijde a řekne "Pojďme si o něčem povídat.." takže užj jsme řešili témata jako Yetti, HIV a podobné celkem bych řekla na 10 letého chlapce zajímavé postřehy. Přesně takového synáčka bych si přála!!
Amanda, je moc milá, má mě ráda od první minuty, hned mě objala, dává mi hubany, je to mazel, ale občas tedy sehraje VELKÉ divadlo.. A to, že musí jít do školy, že se jí něco nepodaří vybarvit tak jak si představovala.. Naštěstí v této rodině funguje výchova, takže ingorovat jí, pak ji nechat se zamyslet co udělala špatně, jak to měla říct správně, omluvit se.. Díky Bohu za normální americké rodiče!!!
No a agent.. ten je úžasnej, je hodnej, je milej, je vtipnej, je hezkej, fajn taťka, dneska má narozky, tak jsme mu koupila přáníčko :))
Cestou domů jsem si tedy připadala jako hňup, páč jsem tedy rozhodně ničemu nerozuměla, skoro ani taťkovi, natož dětem a jejich vyprávění o videohře Skylanders.. nikdy jsem o tom neslyšela.. (mají trochu NY slang - butter je bader, Betty je Bedy atd.)
Doma už na mě čekali prarodiče, úúžasní lidé.. těm jsem oběma rozuměla lépe, babička je učitelka angličtiny, tak má pořádnou výslovnost! Hned si se mnou povídala - o Čechách, o Evropě, o mojí rodině.. prostě hned jsem se s ní cítila dobře. Po asi 30min dorazila maminka z práce a vyrazili jsme na večeři do celkem fajnové restaurace, slavili jsme předčasně Mikovi dnešní narozky.. Tak bylo vše fajn, cítila jsem se s nimi dobře, ačkoliv jsem jim rozhodně nerozuměla vše, natož ty moje odpovědi.. Doufám, že jim jendou budu mít šanci říct to, co všechno mám v hlavě, ale než to převedu do aj, tak už je jiné téma Zamračený Měla jsem klasiku vepřovou panenku a jakési rizoto k tomu - rozhodně jsem nechtěla první večer zkoušet humry, jehněčí a nic co neznám.. Rizoto bylo s něčím sladkým, ale dalo se to sníst, jen menší trapas - byly to tři menší stolky vedle sebe a když jsem si chtěla poposednout, zvrhlo se pití a taťkovi do talíře a na stůl se vylilo pivo. Naštěstí už dojedl!!! To mě tak napadá, oni všichni jedí neuvěřitelně rychle.. Jako když týden nejedli, hrozně to do sebe nahází!!! Proč proboha? Já sice jako jím pomalu, vždycky jsem poslední u stolu kdo dojídá, ale abych měla v sobě tři sousta a oni odkládali příbor??
Jo a další věc, to jsem možná už psala - tady v tom domě se nesmrká!!!! Nechápu to, ale oni prostě nesmrkají. Nikde nejsou kapesníky a celá famílie, včetně matky, popotahuje! Fakt jako humus, to je snad jediná věc, která mi tu vadí...
O druhém dni už jsem psala, jak jsem měla krizi a plakala Smějící se mimochodem - to vůbec nechápu, ale v tu chvíli to na mě nějak dolehlo..
Pak už jsem jen dostala instrukce, jak se pere, suší, řídí auto - z toho jsem měla celkem vítr, ale není nic snazšího! Je to tu malé městečko, 8tis obyvatel, jedna hlavní ulice, všude semafory.. fakt řízení pro blbečky.. a na frekventovaných křižovatkách, kde není semafor, stojí dobrovolník tzv. crossing guard, který podobně jako dopravní polacajt zastavuje střídavě dopravu.. nemá k tomu sice žádné oprávnění, ale budiž. Téměř všude se tu jezdí 30mil za hodinu, někde to dokonce můžu prát 35!!! Ale vždy je to tak 100m, pak je ulice, kde je hodně dětí, jede se 25, pak hřiště, tak jen 15, pak zase 100m 30.. no jako nkdy si nejsem 100% jistá jestli jsem nějakou nepřehlídla. Policie tu mám černobílá auta, už za mnou jednou jeli, měla jsem nahnáno, ale dobrý.. Jinak pozor!!! Dostala jsem ocenění "Nejlepší řidička této rodiny, kterou kdy měli", to potěší, ne? Usmívající se
Takže k mým povinnostem - vstávám denně v půl 7, na sedmou startuju... udělám školní svačinky (sandwich šunka+sýr na suchý toastový chleba, Matt občas raději opečený chleba v topinkovači a mazací sýr Philadelphia, jablko nebo mandarinka, jedna sušenka, pitíčko a ubrousek - každý den jedí to stejné!!!!!!), vzbudím děti, optám se co ke snídani.. Matt rád míchaná vejce - bez chleba, cereálie - ale žádné Cinnie Minnies, Cookie Crisps atp., pěkně celozrnné s hnědým cukrem + mléko, Amanda buď suché cereálie nebo maliny, jahody a džus. Divný snídaně, co?
Matt si vyčistí zuby, oblíkne a maže v 8 na školní žltuej autobus - ten jak s ním jezdí děti v Simpsonech Smějící se a Amandu musím popohánět, aby se oblékla, vyčistila zuby, pak jí rozčešu vlasy - nenosí jako naše holčičky copánky, culíky, čelenky.. nosí je jen rozpuštné a za ušima, vypadá jako ten míček z loterie Mates.. Odvezu ji v 8:20 do školy a po půl deváté se vracím domů.. Jo jinak ráno funguje super věc, dva rodiče stojí, otevřou dveře dítěti a to jen odběhne samo do školy - říká se tomu drop line. Rozloučím se s taťkou a hurá mám volno.. Musím tedy v 11 vyvenčit tu naší zrůdičku (shitzu, strašnej dog!) a pak si zase válím až do půl třetí koule S vyplazeným jazykem
V půl 3 vyjedu pro Amandu do školy - sice končí ve tři hodiny a jsem tam za 5min, ale mamina říkala, že musím jezdit dříve, abych zaparkovala.. dává to smysl??? Raději bych jela ve 45, popošla kousek než tam seděla půl hodiny v autě jako blbec..
Matt přijíždí busem ve tři. Dám jim odpolední svačinku - většinou preclíky, brambůrky (bez tuku), popcorn a jde se na úkoly. Pak Matt vetšinou hraje Xbox, já si s Amandou maluju nebo tak něco.. a dvakrát týdně má Matt taekwondo. Tam na něj musím 45min čekat, ale baví mě to, je to docela zajímavé a jsem na něj hrozně pyšná! Usmívající se Včera měl test, aby získal juniorský hnědý pás a samozřejmě to dal s přehledem!!!

Jinak něco uvařím k večeři - těstoviny + parmazán a máslo, nebo koupená tomatová omáčka, Mac and Cheese - strčí se na 4 min do mikrovlnky a je uvařeno, burgery - to jako musím opravdicky grilovat venku na grilu, hot dogy, kuře.. pak mají povolenou sušenku a hotovo.. Když rodiče dorazí pozdě, naženu je do vany/sprchy a pak si společně přečteme pohádku.
Včera jsem brala první výplatu, jachááááá! Místo 195 babek mi taťka dal celých 200, to by se mi nikdy v Anglii nestalo Usmívající se
Tak to už by pro dnešek stačilo, ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pesfilipes pesfilipes | 22. ledna 2012 v 9:10 | Reagovat

Čéče fakt pěkný a zajímavý čtení... :-)
P.S.fakt ti dal bůra tringelt? myslíš že by mě tam nevzali třeba jako domovnika? ;-)

2 Mona Mona | E-mail | 22. ledna 2012 v 9:45 | Reagovat

Nesmrkaj? Fakt nesrmkaj? S tím válením koulí jsi mě rozsekala :-D WTF voni normálně nesmrkaj. Úžasný postřehy, piš dál, přestávám číst noviny.

3 chelseenka chelseenka | Web | 22. ledna 2012 v 10:22 | Reagovat

ten pes je sileneeeeeeej :D

4 pesfilipes pesfilipes | 22. ledna 2012 v 12:33 | Reagovat

Jinak teď se na mě kdesi vyvalil seznam všech, kdo jsou (krom tebe) v USA - Janča, Evča, Helča, ...Máňa, Terka, Niki.. pak dokonce i kdo se teprve chystá do USA - Ivča, Míša,... fakt dlouhá řádka, skoro půlka Evropy. Pro úplnost tomu už asi chybí jen kategorie "nebyl a nechystá se" do USA O_O - pesfilipes ;-)

5 Martina Martina | Web | 22. ledna 2012 v 23:08 | Reagovat

skvěle píšeš..:) těším se na další zážitky a info

6 Mardža Mardža | 23. ledna 2012 v 4:03 | Reagovat

Milí zlatí, mě to tak strašně těší, že se vám ten můj Deník Bridget Jones z NJ/Philly líbí!!! :-D
Hned mám zase o to větší sílu a lepší náladu :-) Budu se teď snažit psát častěji, ale předpokládám, že se nic moc extra za ten jeden týden u nás v zapadákově nestane :-)

7 michalka-bubice michalka-bubice | Web | 23. ledna 2012 v 21:38 | Reagovat

Ahoj, az ted jsem narazila na tvuj blog a koukam, ze budeme skoro sousedky?
Ja bydlim na predmesti Philly a hodne tam travim vikedny.
Kdy se sem presne stehujete?? A budete tedy primo ve Phille nebo nekde na predmesti?
Miska  X X X

8 Mardža Mardža | 24. ledna 2012 v 3:51 | Reagovat

Ahoj Michalko, no to zní fajnově! Bohužel předměstí, městečko Ambler a stěhujeme se už teď v pátek.. See u soon [7]: ;-)

9 michalka-bubice michalka-bubice | Web | 24. ledna 2012 v 19:52 | Reagovat

Tad koukam, kde to presne je.. a jses od Philly zhruba tak daleko jako ja (vlakem cca 30min)... jen tedy ja jsem vic na zapad a ty na sever.
Takze to vypada, ze se budeme moc vidat nekdy o vikendu prave ve Phille :)
Urcite se na necem brzy domluvime a dame si vedet.
Kdyz tak si me najdi na FB (Michaela Bubakova) a tam se domluvime vic :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama