St. Paddy's day in NYC

19. března 2012 v 3:04 | Mardža
Název článku asi vypovídá o všem.. Finally!!!
V pátek večer jsem byla s Mariou bruslit a myslela jsem, že až přijdu domů, bude vzhůru jako vždy po desáté hodině a připomenu mu, že mi slíbil ráno hodit na nádraží. Taťka už spal, takže jsem šla do postele s tím, že buď ráno vstane nebo si dám ranní procházku... Večer jsem si nalepila zelené drápky a ráno jsem skočila do St. Patrick's outfitu, klobouku a chtěla jsem odejít na vlak, který odjíždí v 8.05 z Ambleru. Betty už byla dole vzhůru, tak jsem ji poprosila jestli by mě tam hodila za půl hodiny.. a ona jasně, tak jedem!!! Dobrý no, v autě mi pak řekla, že si neuvědomila, že je brzy, že se tedy staví pro snídani dětem - a přestože jsem nic nechtěla, koupila mi St. Patrick's zelený bagel!!! To mě potěšila, byla jsem z toho na větvi, kdo kdy viděl zelený bagel, že? No a pak se mnou dokonce 15min čekala v autě, abych nemrzla.. povídaly jsme si, vše bylo v pohodě..
Ve vlaku jsme se sešly s holkama a v Philly koupily snídani a hurá busem do NY.. cesta 2h utekla a pak už jen vír města NY.. jak je NY úža, tak když je většina lidí v zelném.. je to ještě mnohem lepší.. byla tam parade - promenáda škol a univerzit, od 11h až do 17 na slavné 5th Avenue..
Šly jsme do první irské hospody, daly si pivo.. NY je boží, ale platit 7 dolarů za třetinku Lageru? To by nešlo, v Texmex ho pijeme za 3 dolary.. Koupily jsme si láhev vodky, džus.. tajně namixovaly a popíjely.. jedna byla málo, takže jsme koupily druhou a ve třech slečnách jsme vypily dvě láhve vodky za odpoledne!!! Co si pamatuju, tak... jsme si chtěly koupit pohledy NY 10ks za 1 dolar, ale nebyl tam prodavač, tak jsme je normálně lohly!! Další věc, zasavily nás z jakési tv jestli chceme být v tv, samozřejmě, že chceme.. Tak tam Taya něco mekotala, dostaly jsme každá bílou růžičku a razily dál.. parade je obrovská, je to vážně zážitek.. prostě mega, přesně pro mne.. když člověk opomene ty doslova miliony opitých lidí, 30min čekání na WC a jiné neduhy přeplněného města, je to fajn!
Nějaké focení na Times Square, Taya měla podpatky a páč máme všechny stejnou velikost nohy, tak jsme si střídaly boty, by si na chvilinku odpočinula.. takže jsem si chvíli štrádovala v jejích podpatcích, pak moje černé CK baleríny, pak Mariiny zelené baleríny, no sranda... jinak jsem utratila strašně moc peněz, ale to je NY, navíc v den svatého Patrika je všechno o 50% dražší.. Maria ztratila v taxíku telefon.. cestou zpět na bus jsme měly soutěž, kderá z nás chytí nejlepší úlovek na high five (plácnutí rukou) s cizími lidmi.. no sranda, většina lidí to high five dá.. Smějící se HEY, HIGH FIVE!
Cestu jsme prospaly, mně tedy dobře nebylo a pak jsme v Philly šly na večeři do fast foodu.. je to tak jednoduché, člověk jen vezme kreditku a projede mašinkou, ani nemusí zadávat PIN, podepisovat se.. jsem zvědavá kdy budu na mizině! Jinak to moje spořící konto - pokaždé když zaplatím kartou např. 5.45, tak se mi ten zbytek do jednoho dolaru převede na spořící účet.. prý to udělá dost, tak uvidíme Usmívající se Jinak taky jsem nováček, nikdy v životě jsem nedostala ani neplatila šekem, tady je to běžné.. takže když mi Betty v pátek vypsala výplatu na šek - samozřejmě mi ta kravka nedala celých 200 dolarů, ale rozepsala to přesně na 195.6 které mám dostávat!!! + k tomu peníze na školu, kam se jdu v úterý zaregistrovat.. nevěděla jsem jak se s takovým šekem operuje, ale přeci se jí nebudu ptát! Tak jsem jela do banky večer, přišla k automatu a ten nejen dává, ale také peníze přijímá.. takže jsem tam vložila šek (smířená s tím, že už ho neuvidím) a někdo tam musí za obrazovkou sedět, protože nevím jak jinak by ta mašinka poznala z písma mojí domácí kolik tam je napsáno.... Smějící seSmějící seSmějící se
Mike byl s Mattem v New Jersey, takže jsem si v noci ve 12h vyrazila z nádraží domů pěšky, 4km.. no hrozný, už to vícekrát nechci absolvovat!!! Navic nevím kde a jak se mi to povedlo, ale svetr jsem měla celý od marmelády když jsme si na nádraží v pekárně kupovaly koláč.. no děs, už nepiju! Zítra je další, už poslední St. Patrick's párty, ale budu pít jen vodu a sodu - tak se ti říká limonádě S vyplazeným jazykem


Dneska jsem si dala odpočinkový den, Brazilky jsou asi naštvané, měla jsem s nimi jet nakupat do outletu, ale v noci v jednu jsem napsala, že nikam nejedu.. to mají za to věčné zpoždění!
Dneska po tom, co jsem rozdýchala včerejšek.. přijely Mikovi rodiče - babička s dědou, kteří tu byly první dny.. zlatí, mám je hrozně ráda a máme jedno velké společné - nemáme rádi Betty! Ta tu nebyla když jsme přijely, tak za mnou "náhradní babička" - neboj moje opravdová babi, tebe nevyměním!!! přišla se mě zeptat jak se mám, ještli jsem šťastná, jestli mi dělá nějaké problémy, objala mě... strašně zlatá! Tak jsme si povídaly asi hodinu, řekla jsem jí popravdě jak to je, že vím, že není zlá v jádru, ale že mi vadí to její chování, žádné prosím, děkuji, udělej tohle támhleto a ona přesně věděla o čem mluvím a že ji to také na ní vadí... pak jsem byla s Amandou na trampolíně, babička s námi povídala a přišla Betty z ježdění a první její věta bylo, že nás seřvala, proč jsou otevřené dveře do kuchyně.. proč by nebyly když je 23 stupňů, že jo.. prostě slepice, se chová hrozně k té svojí tchýni.. tak jsem babičce prozradila, že jsme se sešly s Durki (stará aupair) a že jsme si o ní povídaly.. prostě vím, že jí můžu říct cokoliv. Pak Betty přišla a řekla mi: Budeš s námi jíst večeři?? Né asi tvl, jsem doma a půjdu se najíst někam ke korytu... fakt děsná vidle z Asie ta moje hostmum! Pak se pohádala s Mikem, protože jí neřekl, že přijde jeho brácha nebo bratranec s přítelkyní na večeři.. no fakt rodinná atmosféra! Uncle Josh je takovej bourák, tak 35 let, plnovous, propíchlý uši, jeho přítelkyně batikované šaty a conversky.. je mi jasný, že to Betty nesedělo... tak jsem do sebe naházela ravioly a salát (mimochodem jsem se poprvé v životě modlila přd večeří), ale pak se se mnou babič s dědou a Mike začali bavit o tom včerejšku, takže to bylo fajn.. Betty včera upekla čokoládový dort se zeleným krémem a čtyřlístkem, nj, St. Patrick's day, ale byl dobrej.. pak už jen bylo vidět jak Betty štve, že jsou tu stále na návštěvě, tak jsem si povídala s babičkou o cestování a nabídla mi, že jestli pak budu chtít doučovat na TOEFL kurz z angliny, že mě může doučovat až skončím můj kurz (certifikovaný pro agenturu), protože učí anglinu... nádhera! Taky mi říkala, že neví kdy zase přijedou, že se tu necítí dobře.. přitom bydlí jen 30min odsud!!!
Jinak celý následující týden mám v plánu se učit na ty testy na řidičák na které snad v pátek půjdu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pesfilipes pesfilipes | 29. března 2012 v 14:00 | Reagovat

testy na řidičák... no vida konečně se začne něco dít kalamita na obzoru :-D už se těšim...

2 Mardža Mardža | 29. března 2012 v 14:45 | Reagovat

KONEČNĚ NĚJAKÝ KOMENTÁŘ!!! Mi už přišlo, že to píšu pro srandu králíkům... Jj, testy mám zítra, jsem je minulý týden odložila.. Tak to musí klapnout, když vše platí rodina!

3 pesfilipes pesfilipes | 30. března 2012 v 23:48 | Reagovat

[2]: vše platí rodina - tam maj za tou louží furt ňákej ten sen nebo co, že jo? úplnej sociálismus... zaplatili by něco i tvýmu (řekněme trochu víc vzdálenýmu) bratrancovi? O_O  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama