Duben 2012

Fotky!!!

30. dubna 2012 v 18:37 | Mardža
Možná, že nejste na rodnné fotky zvědaví, ale prostě se na ně podívate, aby jste měli představu o kom píšu :)) Jsem teda čekala, že na té společné s dětma vypadám trochu líp, no neva Smějící se

CELÁ "MOJE" RODINKA

MARKÉDDDDDA

PRARODIČE OD BETTY (kupodivu, že?)

NEJZLATĚJŠÍ PRARODIČE BRESLINS (babička má kořeny v Itálii, děda je Ir jak vyšitej)

PANDA S NĚJAKOU OŠKLIVOU HOLČIČKOU

KONEČNĚ BOURÁK UNCLE JOSH A BETTYINA KÁMOŠKA

Na vyžádání :))

29. dubna 2012 v 4:58 | Mardža
Tak nový článek se vám zachtělo jo? Už jdu na to, instalovala jsem si fikanou aplikaci na plochu pc, sticky notes, kam si píšu co vše mám udělat, komu zavolat, napsat a samozřejmě také poznámky co chci napsat do dalšího článku, protože jinak si na vše nevzpomenu!
Naposledy jsem psala v podnělí, nic moc extra se nestalo, tím myslím cestování po USA, boje s paní domácí.. celkem nuda, v rámci šetření jsem byla skoro celý týden doma.. No ale celý samozřejmě ne!!!

FOTKY Z PJ's S BRAZILKAMA


Úterý, to jsem celé prospala, celé! 4 hodiny v kuse, prostě jsem se nemohla vzbudit no.. večer škola, útery jezdím s Brazilkou Anou autem, musím říct, že je to čím dál tím lepší ve škole.. už se bavíme mezi sebou se spolužákama, s Howiem učitelem je prča, včera mi řekl, že jsem party animal!!! Ňákej drzej Howie v 62 letech! A konečně taky probíráme něco trošku potřebného, nějakou gramatiku, kterou potřebujeme a ne to jeho musíte mluvit a to odposloucháte.. všichni žijeme v Americe, my tu musíme mluvit denně, takže otázky typu - Jaký je tvůj nejzajímavější/nejděsivější atd zážitek v životě, mě fakt nezajímají.. Jako mám své spolužáky ráda, ale tohle mi je fakt šumák! No a večer po škole jsem samozřejmě nemohla usnout, takže jsem byla vzhůru do dvou hodin v noci, blázen.. Amanda basket, naštěstí už žádné scény.
Středa - to jsem toho stihla hodně! Kromě spaní, páč ty 4h v noci mi nestačily, že? Posilka a čtení mé nové knížky Proč muží milují mrchy? Fakt zábavná knížka a přestože samozřejmě nerozumím vše, baví mě to, tudíž už jsem skoro na konci. Gymnastika s Amandou, pak jsem jim uvařila svělou večeři, po které se mohla utlouct celá rodinka. Nic extra, jen jsem naložila vepřové plátky do omáčky na steaky, ugrilovala a řekli mi, že to je lepší než opravdickej hovězí steak Haha
Čtvtek - děcka šla místo školy s Betty do práce, jednou ročně tu společnosti mají den, kdy se berou děti do práce. Takže jsem musela začít dřív, když jsem je chtěla vzbudit, už byly dávno vzbuzené od ní, jen my řekla ať jdu dolu k Tobymu, aby něco nevyvedl když je tam sám.. Takže jsem 15 min hlídala psa. Pak potřebovali Mattovi zabalit věci na tenis, že odpo rovnou z práce pojedou tam. Ok, ale raketa na tenis nikde?! Ve středu jsme tu měli uklízeče, tak si paní B. myslela, že ji někam uklidili a volala jim ať ji přijdou najít, pokud se nenajde, budou platit 150 dolarů. Před tím jsem samozřejmě já musela prohledat možná i nemožná místa v domě (no ale nejsem pako, že.. vím, že pokud raketa není u Matta v pokoji, ani omylem v jiné skříni, není dole v hracím pokoji, kam ji občas mrskne, znamená to, že tu prostě NENÍ!!!) Je to jen dítě, když řekne, že ji nechal v pokoji, tak to neznamená, že tam je, že jo.. tudíž mě napadlo, když ji měl naposledy v sobotu a pak jeli rovnou do New Jersey, že je buď v autě nebo v NJ. Celý den jsem čekala na toho mexikánce Franciska až dovalí najít raketu, která tu není samozřejmě, takže jsem se nehla z domu. Mimochodem dnes ji paní domácí našla zapadlou v autě za sedačkama... Četla jsem, spala a dokonce jsem se i učila slovíčka!! Sjela jsem na poštu a odpo jsem jen rychle "uvařila" (hodila na 5 min do trouby zmražené těstoviny s brokolicí a sýrovou omáčkou a na 20 min dala do trouby upéct zmražené obalené krevety) a mazala do školy. Docela sranda zase, Ana přinesla brazilský dezer Brigadeiros (ty co jsme dělaly spolu v neděli všechny snědla, dělala ve středu novou várku) a pak sraz s polskou Annou a Marií v baru v Ambleru. Tři piva, jeden shot, odvezla jsem Marii, která nemusela řídit a měla druhý den volno, tudíž byla trochu na plech, domů a hurá do pelechu.
Pátek - včera, neuvěřitelná scéna ráno s Amandou..nejhorší za celé mé působení, za celou mou aupairskou kariéru :D v podstatě ani nevíme (Betty byla díky Bohu ráno do 10h doma, pak měla meeting v New Jersey) proč, Amanda vstala s dobrou náladou, pak se maminky optala jestli může odpo přijít kamarádka si hrát, což neprošlo, protože se jí nemohli dovolat a od té chvilky ji jeblo a řvala, ječela, kopala, dupala, házela věcma, zakousla se do polštáře, amok a tak! Prostě spratek, že bych ji na místě seřezala!!!!!!!!
To bylo divadlo, vzaly jsme jí všechny plyšáky a schovaly je na půdu, všechny postavičky Little petshops.. měsíc je nedostane zpátky, takže nikdy! První trest dostala v neděli - týden nesmí sladkosti, chudák.. měla tu v sobotu kamarádku, se kteru dělaly krávoviny, rozpustily celé mýdlo a vyplácaly šampon, sprcháč, pastu atd.. no a Amandu nenapadlo nic jiného než kanadský žertík, namazat Mattovi celou záchovou mísu zubní pastou :D docela fajn nápad, ale když na to Betty přišla, Panda jí lhala do očí, že to ona neudělala.. za to ten trest!

PÍSNIČKA, KTEROU SI ZPÍVÁME CESTOU DO ŠKOLY (strašná, já vím, ale chytlavá)

Další kapitola byla když jeden den v týdnu ráno začla Panda vychylovat, že nejí sandwiche a že je nechce už nikdy k obědu.. jsme se zase pohádaly spolu, jsem si myslela, že jí to nechutná páč jí denodenně jedno a to samé, to je logické že? No a né, princeznička teď místo sandwiche (jediné normální jídlo) má k obědu: pytlíček hroznového vína, asi 10 jahod, 6 baby karotek, pomeranč a pytlíček cheerios cereálií, džus… Pak se může užrat brambůrků, které má k odpolední svačině a tím pádem nejí pořádně večeři, ale tak moje dítě to není..
Někdy asi týden zpět jsem sedla do auta, přepnu si na svojí raperskou stanici a hraje mi tam nějakej oldschool bigbít… Tak si tak přepínám stanice a nikde nic, ani jedna z mých dvou stanic není.. což mě dopálilo, že v napůl mém autě mi Mike přeladil stanice??? Co si to dovoluje, snad by měl mít nějaký respekt, vychování ne? Si říkám, jako jo, je skvělej, ale tohle tedy ne, hošáááánku.. a svoje 96.5 jsem si zase naladila zpět! Asi dva dny na to, když jsem se vrátila z dělání brigadeiros od Any, jsme o něčem kecali a on říká - jo a jiná věc, v autě… jsem si říkala a doprdele, tak ten šmrnclej předek neudělal on (nejsem zvyklá jezit ve sporťáku, jako vypadá to dobře, ale denodenně o něco zavadím) a on: Na rádiu víš, tak tam jsou fm1 a fm2, am.. všechny fm1 jsou klidně tvoje.. Jsem se musela začít smát, říkám: Aaaa, vím o čem mluvíš, já ti to v pátek přeladila, co? Ale tak v pohodě, jen si rýpnul, tatíček, už si dávám pozor no..
Jinak za dva týdny plánuji víkend v NYC, takže konečně se podívám na Empire state building a uvidím celý New York jako na dlani, nemůžu se dočkt, taky plánujeme muzikál Chicago, což je prý úža.. moc na to nejsem, ale věřím, že se mi to líbit bude! Poslední víkend v květnu pak máme prodloužený (platí i pro mne), je Memorial day, chystám se do Bostonu, protože to přeci jenom už je trošku z ruky..
Další smělé plány (kromě snad jednou Californie, ta musí prostě vyjít), jsou zábavní park Six Flags, což je prý mazec, napočítala jsem myslím 10 nejhorších, nejhrůznějších atrakcí na světě, takže pokud přežiju tohle, tak už vše.. Někdy v létě snad Chicago a Baltimore, Atlantic City máme za rohem, hodinu vlakem z Philly, takže to se podnikne v létě, je to přímořské město plné kasín.. jo a vlastně, až bude trochu hezky, tak Niagáry… není to daleko, sice jen z US strany, z Kanadské bych potřebovala víza bohužel, ale co.. i tak jsou to Niagáry, z kterékoliv strany..
Od pátku tu máme na návštěve Bettyiny rodiče, jsou starší, hovno jim rozumím, páč mají pořád silně korejský přízvuk, ale jsou milí a koukala jsem jako blázen když jsem vyslechla příběh jak B. otec utíkal ze Severní Korey do Jižní, aby se zachránil, společně se ségrou, bylo mu 11 a museli běžet přes pole, kde se střílelo, ségra upadla, tak se pro ni vracel a pak museli plavat X mílí, aby se zachránili.. jako asi by to znělo lépe kdybych mu rozuměla vše a vyznala se ve válečných termínech.. pak mi k tomu Betty (už ji ani nenazývám špatně, dobrý ne?) přidala historku, že když byla malá, žili v malém městě, kde byli jako jediní asiati a děti si z ní dělaly srandu, že je šikmooká.. a proto ona ukázala všem, že je ještě lepší než oni a byla ve všm nejlepší, nerychlejší, nejchytřejší bla bla bla.. jako jo, bylo mi jí asi půl minuty líto, ale to neznamená, že se bude nadřazeně teď chovat ke mně, že??
Pátek večer bylo v plánu kino s Rolene z JAR, ale nakonec jsme se usnesly, že zase až tak moc do kina jít nechceme.. vzaly jsme útokem drogérku - konečně mám takové ty kleště na řasy a vážně to funguje! Nový rudý praskací lak na nehty a objevila jsem chytrý přípravek, který se nanese na vlasy, 7x přežehlí a budu mít rovné vlasy celý měsíc.. prý! Tak uvidíme, no, za 12 dolarů nezkus to..
Místo kina jsme šly na zmrzku a nevím jestli to vůbec mám přiznat… nic tak obřího sladkého jsem v životě neměla!!! Hunky Chunky nevím dál.. Samozřejmě jsem zvolila burákové máslo.. ale prostě to bylo maxi mega!!! Jako snědla jsem to, páč jsem to slíbila servírce, jsme se zakecaly, fajn holčina.. piercing v jazyku, tak jsme měly společné téma

Spláchneme rychle dnešek a už se těším do postele.. FIRST COMMUNION (nedokážu to rozumně přeložit, něco jako první zasvěcení dětí do křesťanství?? Biřmování??) vstala jsem v 9h a všude kolem mne byla nervozita, všechno honem honem, až jsem z toho byla celá nesvá... takže jsem se vykoupala, umyla háro, hezky namalovala a šla dolů očíhnout situaci (a nasnídat se!!) nikde nikdo, tak si tak chroustám snídani ve stoje a nejednou do dvěří přišel Mike, jsem se musela začít smát, oba dietáři, cvičení a první moment kdy se ráno vidíme a oba nacpané pusy a žvýkáme.. se ptal whats ! up? Tak jsem mu to osvětlila a taky se tlemil.. konečně, po snad 2 měsících, co mi hnily ve skříni jsem se mohla ukázat v mým krásných Calvin Klein šatech (jako bála jsem se, aby mi ještě vůbec byly). Nazula jsem podpatky a sestoupila tedy dolů mezi ně.. Haha Betty mě požádala, abych je vyfotila jako rodinku a pak řekla mně, že chce fotku dětí se mnou.. Pfff si ještě rozmyslím! Až mi ji navalí, tak se vám ukážu, ale slušelo mi to! Když jsem viděla Amandu, byla nádherná, jako malá nevěsta! Vyčesaný účes, vážně jí to moc slušelo a byla z těch 63 dětí nejkrásnější (vím, že si to myslí každej rodič, ale já rodič nejsem a je to pravda). Hlavně, držka moje malá, mě má vážně ráda, v tomto týdnu mi poprvé řekla I love you... ahhh, so sweet! Načež jsme jí odpověděla, že já ji také a máme dalších 9 měsíců, které si spolu užijeme.. vlastně jen 8,5!!! a ona mi říká a co pak? Už jsi přemýšlela, že by sis to tady prodloužila?
No zpět ke dnešku, jsme se všichni nalodili do aut, já pomohla Amandě Pandě s šatama a nasedla k Mikovi a Mattovi do Civicu a Mike se smál a říká - my jsme ta normální posádka! V kostele (jak říká Zdenička, kde museli po mé návštěvě vytřít svěcenou vodou) jsme se sešli s prardiči Breslins (Mikovi rodiče) a unclem Joshem. Seděla jsem vedle Matta, vedle Betty (tudíž jsem byla podstaný článek rodiny) a vedlě mě děda Breslin. Než mše začala, Betty se na mě obrátila a řekla mi, že mi to moc sluší!!! A že by ani neuměla na takových podpatcích chodit, cha chááá.. je docela hodná no!
Mše.. no.. bylo to dlouhé 1h 45min, chvílema nudné, chvílema zábava, není to jako v ČR, tady do kostela chodí i mladí lidé, je to docela cool, což samozřejmě neznamená, že zítra ráno vstanu a poběžím tam.. byla to pro mě nová, sváteční událost, jsem ráda, že jsem tam byla pozvaná.. navíc mše v angličtině pro mně prostě zní hrozně cool.. jsem se tedy pomodlila, zamyslela nad hříchy (bez prdele, fakt!), prosila za odpuštění, odříkala nějaké ty kecy co jsem měla vytištěné v programu, pak se lidem kolem podá ruka a popřeje mír.. jsem koukala jako blázen, fakt nováček.. klečeli jsme, zpívali a nakonec jsme si všichni (jsem myslela, že se to týká jen těch dětí) šli pro takovou tu oplatku! Takže jsem celá nová ode dneška! A ani jsem nezhřešila kapkou alkoholu
Návrat domů, cateringová firma nám přivezla haldy jídla (jsem si říkala, že má být párty a jsme trošku vyžraní..) a dva dorty (zkusila jsem čokoládový a musím uznat, že ten Bettyin je mnohem lepší), takže ta jejich americká párty jo... se tak člověk vochomejtá kolem jídla, konverzuje (není můj případ) se všemi, které potká, napije se něčeho.. prostě dost nuda, ale tak je hezký, že se setká rodina. Kromě prarodičů jsme tu měli i B. kamarádku a Mike tu měl několikrát propíraného (Betty ho nenávidí) kamaráda Chrise s přítelkyní, jsem taky myslela, že špatně vidím když jsem jim otevřela dveře, on jako když vypadl z časopisu! Večer se plánovalo někam jít, ale není jak se dostat domů, navíc jsem v šetřícím módu, takže je 11h a jdu do pelechu.... Jo a babička Breslinů mi nabídla, že až někdy Mike s dětma pojede k nim na návštěvu, že jsem kdykoliv vítána...
Jo ještě věc poslední, konečně na sobě vidím zlepšení v angličtině, po třech měsících.. používám nová složitější slovíčka, melu a myslím v angličtině, juchůůůůů.. a hodně lidí mi poslední dobou mou anglinu chválí, takže woohoo Usmívající se PS - nemám sílu to po sobě dneska číst nebo přidávat smajlíky, to si domyslíte..

Týden utekl jako voda

24. dubna 2012 v 4:23 | Mardža
Tak jsem zase tu, pomalu po týdnu.. vždycky chci napsat nový článek a říkám si, jsou to teprve dva dny, nic extra se nestalo, napíšu jindy až budu mít novinky, pak se k tomu nedostanu a týden je zase v háji.. Btw, už jsem tu 3 měsíce a jeden týden, letí to jako voda!!!!
Úterý 17/4 - si už nepamatuji co se stalo Smějící se neee, nic moc přes den asi, odpo Amandina první hodina basketu.. krom toho, že její trenér z Austrálie vypadá docela dobře, zase předvedla scénu, že to hrát nebude atd.. takže ode mne dostala na výběr dvě řešení (díky za školení v NY!) buď půjdeme společně za trenérkou, aby jí to ukázala a pomohla jí nebo tam bude celou hodinu sedět na lavici, koukat a pak zavolá paní B., že opět nehrála.. no trvalo to sice 20min, ale nakonec jsem ji k té trenérce dotáhla!
Večer ve škole jsem měla prezentaci o ČR, téma lehké, vše vypracováno, ale jsem nerv samozřejmě a tudíž jsem se klepala jak osika, hrozný.. přitom to bylo docela v pohodě a prý mi i rozuměli Usmívající se
Středa 18/4 - to bude krátké, zalehla jsem na chvilinku do postele a prospala celé 4h v kuse, takže žádné cvičení, nic!!! Ale po 4h spánku a kuřecí polévkce (sice teda z plechovky no) jsem se cítila jako znovuzrozená Usmívající se jinak s dětma na gymnastice, klasika, nic nového..
Čtvrtek 19/4 - jsem si půjčila film, No strings attached/Hlavně nezávazně s Nathalií Portman a Astonem Kutcherem.. jako dobrý no.. nějak ty poslední dny nebyly ok, asi poprvé se mi pořádně stýskalo po domově, všechno mě tu štvalo a navíc ten film..
tak jsem si u romantické komedie pobrečela a kdo by to byl řekl, pak jsem jela do CVS (drogérka) koupit blahopřání a když jsem to tam tak četla, tak jsem se rozeřvala v drogérce.. no je to snad normální??? Když jsem o tom vyprávěla Marii, myslela jsem si, že mě bude mít za blázna, ale přiznala mi, že se jí stalo to samé když četla přání v CVS před Vánoci.. no jak jsem říkala, jsme tu trošku všechny citově labilní no Smějící se Taky jsem byla v posilce, solárku, na poště a večer ve škole to snad poprvé nebyla nuda.. hráli jsme scénky, že jsme v restauraci, docela to byla prdel.. já byla na zásnubní večeři s tím černochem ze třídy, kterému jedinému nerozumím ani slovo! (téma jsme si vylosovali) a chytli jsme tu nejhorší servírku.. jako praktické cvičení, jak se v restauraci platí kartou, slovní zásoba...
Pátek 20/4 - posilka (tak protože mě bolela kolena, začla jsem jen s rychlou chůzí do kopce - a už mě bolí i prsty u nohou, takže jsem celá nějaká zkriplovatělá!), pak oběd v TGIF (thank god is friday) s Marií a Rolene, holčina z Jihoafrické republiky - poprvé jsem tam byla opravdu v pátek, salát, losos a nejlepší dezert na světě - chocolate peanutt butter pie a právě jsem zjistila, že má 870 kcal!!! No tvl! Už mě přešla chuť.. já v posilce poctivě potím 500 kcal a pak to takhle zaseknout!
Můj nejlepší úlovek ve slevě - kozačky z 80 na 10!!!!! dolarů , neuvěřitelný.. jsem si je musela koupit i kdybych je něměla nikdy vzít na sebe! Navíc teď nám tu prší a žádné extra vedro není, takže je klidně můžu zítra provětrat do školy..
Navečer jsem dělala Mandoo, korejské plněné "knedlíky" takové taštičky, které včera rodinka měla na grilovačce s příbuznými, takže jsem utřela nos... jinak tu opět byl psí trenér, ten chlap mi je tak neuvěřitelně nesympatickej, hroznej slizák a ještě mě chválil jak mi to sluší.. bléééé Křičící Jinak paní domácí měla nějakou slabou chvilku a chtěla si povídat.. řekla mi, že jestli někdy na naše dveře zaklepe babička Rosalie (Mikova mamina), že jí mám říct, ať jde pryč, že ví, že sama moc dobře ví, že tam nemá co dělat... a že jí tohle mám slíbit! WTF??? Rozpovídala se, jak špatně vychovala své syny, že jsou to looseři! Že ani jeden z nich nic neumí, jsou nesamostatní, že uncle Josh ve 37 letech bydlí u nich a že na ní byla tchýně hnusná od začátku.. tak 5 let byla Betty ticho a pak se objednaly k profesionálnímu poradci!!! Nepomohlo to, takže ji ignoruje, nesnaží se ani chovat mile (jsem viděla!!) a ačkoliv bydlí 35min od nás, smí nás navštěvovat jen jednou za 2 měsíce.. kdyby prý neměly tahle pravidla, tak už by s MIkem nebyla, nemůžou se vystát s tchýní a byla by s Mikem rozvedená.. no koukala jsem jako péro z gauče, ale co jí na to říct, když mám pořád radši tu babičku??? Jako určitě je chyba na obou stranách, ale.. doufám, že k nám nikdy na návštěvu nepřijde, nemůžu jí přece vyhodit??!!!
Večer jsem pak jela na domácí párty u Roba, slavila se jeho barmanská licence, plánuje si otevřít vlastní bar.. spala jsem tam a od teď nosím jen mega raperské tepláky, páč jak jsem to jednou vyzkoušela, není nic pohodlnějšího! Ne jako veřejně, páč v tom vypadám směšně, ale doma nenosím nic jiného!!! A neuvěřitelně teď ujíždím na písničkách od Drakea Mrkající


Sobota 21/4 - doma jsem byla na čas, jak mi Mike přikázal, být tu v 10h, že pak jede nakupovat - jel až v půl 12, no ale nebudeme to řešit, že? Já jsem se flákala, nabarvila si vlasy (z čehož asi bude první průser zde, spadla mi lahvička s černou! barvou a rozstříkla se po celých bílých dveřích a navíc jsem obarvila i vanu.. až na to paní B. přijde, tak mě zabije! Pak jsem už měla dost poflakování doma, byla jsem bez auta, ale bylo nějakých 26 stupňů, tak jsem vymyslela jet na kole! do parku a udělat si tam úkoly do školy, číst si.. Bettyino kolo, to je kapitola sama pro sebe, sotva to jede, nízké, vyfouklé, šlapat člověk musí jak psycho.. jsem jela a musela se sama sobě smát jak je to směšný, veselej cyklista no Smějící se cestou do parku jedu kolem Temple University campusu a koukám, že se tam něco děje.. mi to nedalo, jela jsem tam a zrovna Temple hrál proti Richmond university baseball.. moje první baseball hra na živo, kamarád Patrick za ně hraje, ale nebyl tam, ale docela to byla zábava.. lidi to strašně žerou a člověk tomu taky podlehne.. navíc se fandí slušně Usmívající se
Večer to zase byla akce - otevřeli nám renovovaný Texmex bar.. a vůbec se nám tam nelíbí... děs a hrůza, takže jsme jely (já, Maria a Rolene) do jiného baru PJ's Wheliman.. tam je to fajn, hodně mladých lidí, velký bar.. no a nějak jsme měly náladu pít, jako opravdu pít a ne dvě piva... takže jsme přišly a hned jsme si začli s Marií prozpěvovat stupidní písničku SHOTS, SHOTS, SHOTS... první panák byl něco Swedish fish, nechutné sladké, jak léky na kašel, pak už jsme objevily něco lepšího.. tady se totiž nenalije jen tak panák něčeho, tady se prostě míchají panáky.. ale povedená akce.. Usmívající se

Neděle 22/4 - jsem se vychrupkala do půl 10, pak mě Amanda vzbudila, že pro mě má zásilku.. tak jsem se vyhrabala z postele v mých raperských teplácích a ona na mě hodila gumovou chobotnici.. fakt vtipný v neděli ráno když je člověk po párty! Jsem se vykoupala, plán, že pojedeme s holkama do centra Philly, projít si památky a nějaká ta kultůra vzal za své, protože v noci byla bouřka a celý den lilo a lilo.. jela jsem tedy s Brazilkou z vedlejší ulice na oběd do Olive Garden - salát a steak s parmezánem - jako bohužel, poprvé jsem snědla celou porci v restauraci, matně si vzpomínám jak jsem se děsila jaké velké porce v Americe dávají v restauracích když jsem přijela!!, na nákup jen tak potřebné věci, kapesníky, kafe (jsem si debil koupila bez kofeinu! hlavně, že je lískooříškové!), zubní pasta - konečně mám ten americký bílý úsměv, mám super bělící pastu, která funguje S vyplazeným jazykem a koupila jsem si knížku Proč muži milují mrchy? No fakt prdel, je to v aj, ale jednoduché, kdybych měla víc času, tak už jsem to přelouskala celé.. Pak jsme jely k ní domů, podívaly se na film Descendants s Georgem Cloonem, fakt nuda.. jako film ze života, ale o ničem!
No a pak už jsme konečně začly s tím, proč jsem k ní šla, do školy nosíme (já bych asi taky měla něco vytvořit) něco dobrého, sladkosti, typické jídlo z naší země.. tak Ane dělala brazilský dezert Brigadeiros a já jsem jí pomáhala.. je to jednoduché, mega kalorické a skvělé, přinesla jsem pak na ochutnávku mojí rodince a jen se po tom zaprášilo, někdy to musím taky udělat...
Dnešek 23/4 - dneska nic.. prostě jsem zase spala, celý den!!! pak jsem si uvařila oběd, jela vrátit film do automatu, na poštu poslat přání, vyprala jsem.. celé dny tu prší, takže se ani nic moc dělat nedá..
Jinak jsme chtěla poděkovat za komentáře, fakt mě to baví psát když vidím, že to vážně někdo čtete a nepíšu si to jen sama pro sebe, díkes moc! Tím chci říct, koukejte mi psát nějaké komentáře i když se vám to líbit nebude, ale prostě mě nebaví to tady smolit a pak vím prd jestli to někdo čtete.. Aloha!Smějící se

Odpočinkový víkend

17. dubna 2012 v 4:56 | Mardža
Co se stalo od středy? Čtvrtek jsem byla tuším v posilce a nijak extra jsem neměla náladu jít do školy, takže jsem to výjimečně zatáhla a jela raději koukat na film.. To, že jsem se opět ztratila a jezdila asi hodinu kolem cílového domu, není třeba zmiňovat.. vážně uvažuji nad gps.. není drahá, nějakých 115 dolarů, ale na co mi za 9 měsíců bude??? Navíc si říkám, že ji zase tolika nepotřebuju, beztak jezdím pořád stejné trasy.. No uvidíme kolikrát se ještě stihnu ztratit, ale zase je to taková vyhlídková jízda, kolikrát už se mi hodilo, že jsem cestu předtím probádala..
Pátek - jsem si usmyslela, že když paní domácí výjimečně neprcuje z domova, že si na dvě hoďky zchrupnu vyrovnat spánkový deficit a pak posilka... šok byl když mě paní B. vzbudila, proč spím.. kráva fakt!!! Pak mi řekla ať složím nábytek na zahradu, že s tím potřebuje pomoct než přijedou její kamarádi.. Ok, nic proti, ale, že jsem celých 7 ks masivu složila sama, uklidila a zabila tím skoro tři hodiny volna??? Naštěstí zase měla potřebu před kamarádkou ukazovat jaká je skvělá, přátelská a férová (po tom, co si šeptaly a když jsme přišla blíž, tak ztichly!!!), samý falešný úsměv.. mi zaplatila už v půl 5 a dala mi free.. má štěstí, tak jsem si drze řekla o svých 34 dolarů, které mi dluží za testy na řidičák! Když si máme být kvit, tak se vším všudy milá zlatá S vyplazeným jazykem Pak už jen rychle posilka a kvaltovala jsem do Manaynku do báru setkat se s jednou spolužačkou a jejími kamarády.. Není nad spolehlivé kamarádky, které napíšou, že budou mít min hodinu zpoždění když já právě vystupuji v cílové stanici, sama... Pamatujete jak jsem asi před měsícem a půl spala v Marií a Tayou v tom bytě, kde jsme popíjeli až do rána??? Tak jsem napsala jednomu kamarádovi a šli jsme na pívo spolu! Mardža alkoholka už dala 5 piv!, v půl 12 mě odvezl domů, fajn večírek.. jsme pokecali úplně o všem, sledovali Flyers s tučňáky, v červnu jsem se vetřela na Phillies zápas nebo jak se tomu v baseballu nadává (on totiž závodně hraje a trénuje středoškoláky baseball a softball, tak alespoň budu vědět o co v té hře jde...) Mrkající Ráno mě bolela hlava jako bych vypila nevím co, neuvěřitelný, celý den jsem trpěla! Dopoledne jsem si dala online Spartičku, odpo jsem trávila s Marií v parku, ona pracovala, její dětičky jsou vcelku normální.. rády si hrají venku, lezou po stromech, ráchají se v potoku, chodí bosí.. normální děti, ne jako ta moje postmoderní individua, která se bojí i mouchy!!! No a hlavně mě strašně žerou, což mi dělá samozřejmě dobře. Pokecaly jsme, pak jsem ještě jela k nám do parku, četla knížku v aj - jsem se rozhodla, že ji prostě přelouskám i kdyby to mělo trvat půl roku! Pozorovala jsem lidi, tady jsou fakt docela cool.. jdou si tu zaběhat do parku, ať je jim 70 let nebo váží 200kg.. nasadí sluchátka a prostě jdou, klobou dolů, proč to nefunguje u nás? Jsou tu dokonce spešl lekce pro starší lidi v posilce a na spinningu..
Pak jsem se jen rychle převlékla, Maria mě vyzvedla a jely jsme na American reunion aneb pokračování nesmrtelných Prciček.. je to sranda, fakt je to dobrý, nasmály jsme se... přidaly se k nám ještě Laura ode mně ze třídy, ta je hodně fajn a nová holčina Rolene, která přijela před měsícem z Jihoafrické republiky. Pak už jsme šly jen na dvě píva a spinkat...
Neděle 27°C byla odpočinková (protože Maria pracovala do 6h), takže jsem si udělala úkol do školy, na zítřek projekt o České republice, který budu přednášet před spolužáky.. fakt miluju tyhle exhibice! Křičící No a při tom všem jsem sledovala dost důležitou hru Flyers s tučňáky.. pak nahoru přišel taťka a říká: hrajou Flyers... já vím, já koukám na netu.. jestli chceš, tak přijď koukat dolů na velkou obrazovku.. No copak se mu dá říct ne???? Tak jsem šla jen na kousek hry, paní domácí zase čuměla jak puk, se pohádali předtím.. pak už jen skákání na trampolíně, Matt si narazil kolenem do nosu, krve jak z vola všude... pak společná večeře, já vyfasovala k burgeru ještě jehněčí, které měli v sobotu a já tam nebyla a poslední dva kousky dortu jsem dostala já a Matt (takovým tónem, jakým se optala Mika jestli chce.. bych jí ten dort nacpala do chřtánu být na jeho místě). Já na ochutnávku, abych ji pochválila jaká je šikovná.. žádnej zázrak to nebyl, ale jinak peče boží dorty.. nejlepší byl Matthew když jí řekl: Nebudeš se na mě zlobit když mi to nechutná viď? Jsem se mohla smíchy udávit Smějící se Pak jsem teda, abych jako s něčím pomohla chtěla uklidit po večeři, umýt v ruce nádobí, protože myčka už byla plná... a paní B. mi řekla, nedělej to, to je Mikova práce... no dobrý, člověk chce pomoct a nakonec stojí uprostřed otevřeného boje.. Hrála jsem si s dětma a když ona odešla si číst knížku nahoru a Mike na nákup, tak jsem to samozřejmě umyla..
Pondělí - v předpovědi bylo 32°C, nechtělo se mi tomu věřit, ale fakt to vyšlo.. ještě teď v 11h večer je venku 25!! Jsme s Marií naplánovaly, že musíme na nákup, já bezpodmíněčně potřebovala parfém, Guess, nádhera!!! Ona boty a pak už jsme jely do parku, užívat si počasí.. vzala jsem nějaké ovoce z domova, že si uděláme piknik.. no a co čert nechtěl, v našem non alcoholovém a šetřícím týdnu jsme NEÚMYSLNĚ zaparkovaly přímo před obchodem s alkoholem (to, že se v Pensylvánii a New Jersey nedá běžně koupit, to už jsem povídala, zlatý Miami fakt!!).. tak jedno pivo si můžeme dát, že jo, proč ne.. no a měli výhodné balení 6 ks Lageru, tak coby ne.. tvl ve 12h v poledne, 32°C, pondělí... to už normální není, uznávám.. tak jsme pokecaly 3h, pak užj sme frčela domů pracovat, Mattovi přišel narozeninový dárek ode mne - videohra.. takže se ti dva mrňousové zavřeli ve sklepě, kde máme hrací místnost, já si na zahradě hodila nožky nahoru a hodinku si válela koule Mrkající pak rychlovečeře, odjezd na koně - no to byla scéna zase! Amandě prostě po příjezdu jeblo, že nebude jezdit, že je jí teplo v dlouhých teplácích a bla bla bla, řev jako kráva.. paní B. byla přítomna, samozřejmě se tu dětičky do ničeho nenutí, takže šek na 45 dolarů vyletěl komínem... paní domácí je skrblík, takže byla značně napruzelá, roztrhala šek na 500, kterým Amandě chtěla zaplatit kemp na koních přes léto... No sice to odnesu já, protože budu muset víc pracovat, ale což.. Betty říká Amandě, dobrá, tak když se chováš takhle, tak Matt bude mít ten a ten kemp (tenis a skaut) a ty budeš sedět celé léto doma s Markétou, žádná sranda na kempu... A Matt, láska moje, jí odpověděl - vlastně, po pravdě.. ona je větší sranda být s Markétou než na kempu... chachá!!!! Smějící seSmějící seSmějící se
Toť vše, pak už jsem jen utrácela v drogérce, byla v posilce - btw, mě bolí kolena, už mám sloní váhu nebo si budu muset koupit běžecké boty... a to je vše kůzlátka, zítra cvičení, solárko, večer škola.. 24 stupňů.. to by šlo Mrkající

Život po Miami :D

12. dubna 2012 v 6:12 | Mardža
Nooooo.. ano, Miami a především počasí mi chybí.. ale tak co, život jde dál a určitě se tam ještě podívám!
Od minulého pátku.. v sobotu jsem byla společně s holkama z Brazílie na výletě v Hershey parku.. to je zábavní park s horskýma dráhama, atrakcema.. no prostě něco pro mně! Je tam tuším, že 5 nejhorších atrakcí, označených 5 a 4 z nich jsem stihla!!! Super, není to sice taková bomba jako Thorpe park v UK, ale sranda byla, až mi smíchy tekly slzy.. navíc poslední jízda byla dvojitá, co víc si přát??

Pronajaly jsme si s holkama auto, páč Hershey vesnička je od nás 2h jízdy a to nám auto rodinky nepůjčí, rozdělily se o benzín a užily si to! Jinak pro info HERSHEY je nejznámější americká čokoláda, vyrábí tady hooodně úspěšné cukrovinky - Kisses - jakoby čokoládové pralinky, Hershey - čokoláda, Twizzlers - něco jako ovocné pendreky a konečně Reese's - můj favorit!!! Burákové máslo v čokoládě, neskutečná kalorická pecka, ale přála bych vám to ochutnat.. Boží!!! Usmívající se
Takže jsme absolvovaly prohlídku továrny na čokoládu, super to bylo a když člověk viděl ta kvanta čokolády a všude to tak nádherně vonělo.. tak samozřejmě na konci tour vykoupil celý obchod.. Ale já byla statečná (a taky mimochodem švorc Smějící se) a koupila jsem jen jednu velkou Kisses jako velikonoční dárek, dětičkám extra dlouhé Twizzlers a pro Markétku velké balení Reese's, abych třeba náhodou nezhubla něco z mé poctivě vypapané váhy!Neděle - Velikonoce v US, pondělí se už nic nekoná, jde se do práce a děti do školy.. wooohooo! Běžně děti dopoledne dostanou sladkosti od velikonočního zajíčka (Easter Bunny) a na zahradě hledají vajíčka (plastová vajíčka naplněná MMs, Skittles, vajíčky) a tomu se říká Egg hunt.. moje děti to zřejmě taky praktikovaly, ale já byla z toho výletu (přijely jsme domů až v jednu v noci) tak hotová, že jsem spala do 11h a ani nevím, že nějaký easter bunny přišel! Btw - dostala jsem od svých brazilkých kamarádek malou nadílku, takže Velikonoce hodnotím velice kladně. Pak jsem se snažila udělat úkoly do školy, moc se nedařilo, strašná otrava ta moje škola! A ve 4h jsme měly velikonoční večeři celá rodinka.. Místo milovaného bramborového salátu a pořádného šnitzlu jsem si velikonočně dala - jako předkrm nějaké krekry, sýr a opět! krevety (už mi trochu lezou krkem Smějící se), salát a hlavní chod jsme měli zelené fazolky se slaninou a steak.. jako dobrý, ale moc velikonoční to teda nebylo!!!
Jinak jsme v pátek s Amandou barvily vejce, tady se to všechno přehání, kromě barev, samolepek, voskovek, fólií se ještě lepí různé korálky, stužky, třpytky.. no přeplácanost sama, ale je to v podstatě jedno, protože ty vejce máme dodnes v lednici a kromě dvou, které jsem si dala do salátu tam leží všechny a paní B. je chce vyhodit, protože nemůže na ta mrtvá "zvířátka" koukat... Hlavně, že kuřecím se cpe, ale vajíčka, toho je jí líto! Jinak story, vařila vejce na tvrdo - 2min a hrozně se divila když jsem jí řekla, že to rozhodně nestačí.. než jsem stihla říct popel, tak 6 na měkko uvařených vajec vyhodila..
Pondělí - jsem už konečně měla všechny papíry, tak jsem jela na dopravák udělat testy a... v pondělí nepracují, takže jsem jela s Marií nakupovat.. velikonoční slevy.. Mrkající utáhla jsem celou! výplatu, ale mám super úlovky... tílko a šaty US Polo, rukávky k tílku na letní večery, podprdu bez ramínek na léto, večerní top na jedno rameno, kostkovanou košili s páskem, Phillies baseball tričko, jedny džínové šorky, jedny svítivě růžové šortky (krááátké, nevím jestli je budu nosit!) a konečně boží tričko na party.. něco jako černá záclona a pod něj si plánuji koupit neonově zelené či růžové tílko, jj, to se tu nosí.. teda na Miami a já to zavedu v Philly Smějící se přidávám ještě foto trička z Miami (největší výstřih, který jsem kdy měla) + tričko, které mi rodinka koupila v Californii... pak oběd s Marií v TGIF (Thank God Is Friday) restauraci a jsem na celý týden bez peněz... ale zase mám letní oblečení za super ceny Mrkající
Úterý - ano, finally jsem udělala testy na řidičák, po všech komplikacích a papírování (nekecám, měla jsem štos 10ti papírů) jsem byla připuštěná k testům.. Jednoduchý jak facka, člověk se sice musí naučit kolem 200 otázek, ale v závěru jich tam je jen 18 a z toho může mít 3 chyby.. prostě řidičák pro blbce, se ani nedivím, že tu můžou řídit 16ti letí frackové.. Dostala jsem oprávnění řídit a přes net jsem se objednala na jízdy, první volný termín je 15.května!!! Jízdama jsem si jistá, jediné dvě věci na které si musím prý dávat pozor jsou - zastavit na stopce po dobu 3 sekund a držet volant oběma rukama.. Největší prča je, jak mi k úspěšnému složení testů všichni gratulovali jako bych složila státnice... Amerika no!
Pak po více jak týdnu v posilce, už jsem snad i zapomněla cestu.. musím se v tom polepšit.. a večer má nudná třída, děs ty úterky a čtvrtky.. po škole jsme se sešly s Marií a Annou z Polska na pívec v jedné restauraci v Ambleru (Texmex je v rekonstrukci).. No a dnes jsem po odchodu dětiček na dvě hodinky zalehla to dospat, pak pizza v nákupním centru a odpoledne přijela babička s dědou a teta s bratrancema z Richmondu (páč paní domácí je pracovně v Dallasu, tak směli přijet.. taky mi hned psala sms jestli je tam Rosalie - tchýně.. - jsem jí tu sms ukázala, páč je to hodná babička a paní B. je slepice, na tom se shodneme).. Pohodička, rodinná atmosféra, sranda, super posezení, měla jsem volno, ale zůstala jsem s nimi sedět až do 9h, protože to prostě bylo fajn a kdo ví kdy zase přijedou.. navíc mě mají rádi, náhradní babička mě 3x objala Usmívající se
Jinak story ze včera - Amanda přijela busem ze školy, čekám na ní ve dveřích a ptá se mě, kde je Matt? Nevystoupil se mnou a ani nejel busem... Hahaha, si říkám dělají si ze mě prču, je někde schovaný... čekám 5-10min a nic... Píšu sms paní domácí jestli Matt není u nějakého kamaráda a ona mi vyděšeně volá, že ne, že neví co se děje.. Hmm, to už jsem byla hodně nervozní a po druhém telefonátu, že se nemůže dovolat učitelce jsem okamžitě jela do školy.. Pěkně k říďovi do kanclu kde je moje dítě??? Smějící se No dobrých 25 min jsme o něm neměli ani páru, samozřejmě, že po těch všech vyslechnutých historkách - cca před měsícem v okolí Philly někdo za bílého dne unesl vysokoškolskou učitelku.. no nedopadlo to dobře, jsem už myslela na nejhorší, je to nádhernej klučina, unesli ho... děsný!!! Pak volal do školy řidič busu, že Matt si četl knížku a zapomněl vystoupit, takže ho vezl zpátky.. pospíchala jsem domů, hned jsem ho musela objedmout, jelítko moje a on chudák slzičky v očích a říká: "Ty jsi měla strach o mně? JÁ měl strach, že tebe a Amandu někdo unesl!!!" Člověk by ho fakt sežral... LíbajícíLíbajícíLíbající
Pro dnešek vše, víkend bude odpočinkový, možná nějaká párty a předpovídají nám letních 23 stupňů od soboty už na vždy.. Smějící se že mi rodina zaplatila vstup d bazénu na celé léto, to už jsem předpokládám říkala... S vyplazeným jazykem

The story of <3 MIAMI <3

7. dubna 2012 v 5:45 | Mardža
Bude to dlouhé a přesto si určitě na vše nevzpomenu!!!
V pátek jsem byla na večeři a nespala doma, takže jsem v sobotu dopoledne přijela a pohodička.. sama doma, rodinka už na cestě do San Franciska.. až tedy na dva nedostatky! Vypli topení (jsem si řádně zatopila jen co jsem přišla) a snědli vše co tu bylo Smějící se no to tedy ne, tudíž jsem si k obědu udělala jediné co bylo v mrazáku - krevety.. nikde nic a já si žeru krevety!! Začínají mi ty mořské plody chutnat víc a víc.. Dneska k večeři humří ravioly!
Zabalila jsem si raneček, osušku pro Marii do ruky a jela jsem na nádraží.. za cestu z parkoviště na perón se mě tři lidi ptali kam jako jdu s tou barevnou osuškou (v Philly ten den pršelo a hrozná zima) a já jim hrdě říkala, že jedu na Miami Smějící se A všichni z toho byli paf!
Zkrátím to, letadlo nám letělo v šest ráno, ale v noci nám nejezdí žádný vlak, proto jsme jely už v 5 odpo a že si Maria ještě potřebuje koupit boty atd.. No... po sedmé hodině už jsme byly v baru, kde jinde přečkat do 11h na poslední vlak, že? Jen decentně samozřejmě! Pívo, pívo, pívo.. proč si nedat stylově mix drink když tedy máme tu dovču.. Sex on the beach, druhej, třetí.. tak si dáme panáka a končíme.. druhej..

No najednou byl čas, tak jsme se rozloučily s úžasnou slečnou barmankou, která nám vypsala kam v Miami zajít, páč tam byla několikrát a důležitá informace až pojedete na Miami Mrkající - spropitné (které se prostě musí v US dávat) je již započítáno v ceně!!!
Bylo dost pozdě a byly jsme společensky unavené, tak jsme se nechaly odvézt nějakýma Indama na nádraží (stále na živu!), času dost, takže jsme si šly do "našeho" fastfoodu (takhle po nocích a v brzkých ranních hodinách to nebylo poprvé), daly si kuřecí nugetky a špenátové rolky s hoooodně spicy sosem- nejlepší na světě, kdo miluje špenát jako já... Mrkající Sedly jsme si na nástupiště, kecaly, samá srandička, fotka... a najednou nám za zády odjel náš vlak!!! Poslední noční vlak na letiště!!! No jako dobrý, tak jsme se zase sbalily a šly do baru zpět, přeci jen.. na první ranní vlak bylo brzy Smějící se
V baru jsme se dodělaly komplet, pak ještě jinej bar, kde nám někdo koupil drinky, dostaly jsme každá korále na krk, ať si užijeme Miami a navíc müslli tyčinky ke svačince (ani nevíme od koho) - prý se nám bude hodit! A po příletu byla dobrá Smějící se Pak jsme si usmyslely, že chceme jít tančit, takže jsem šly do clubu tančit... ano s kuframa, narvanej klub, všichni na nás koukali, ptali se nás odkud jsme přijely.. no hrozná prdel!!!!

No prostě na téhle noční cestě jsem ztratila kolečko od kufru, takže jsem jela na Miami s handicapovaným kufrem.. no neuvěřitelný! Ok po 2h ráno jsme tedy vyrazily čekat na nádraží, kolem půl 5 nám to mělo jet.. Než jsme vlezly dovnitř nějaký jakože drážní policista nám řekl, že tam nesmíme, že je to soukromá budova, je zavřeno a nemáme tam co dělat.. chacha.. jsme šly jiným vchodem, že jo.. čekaly jsme, si tak surfuju na netu, Maria si lepí nehty a najednou je tam pan černej četník znovu! Ok, byly jsme smířené s tím, že se sbalíme a půjdeme pryč.. A on, že v žádném případě, že nám řekl, že tam nemáme co dělat, přesto jsme ho neposlechly a tudíž za to poneseme následky.. Haha, jsme si říkaly, nádražák a dělá tlaky.. Než zavolal další 3 na pomoc, všimla jsem si, že má bambitku za pasem a chtěl po nás ID.. Ouuu, daly jsme české řidičáky, pasy jsme neukázaly.. Vše si zapsal, volal na policii jestli nemáme jiný přestupek a řekl nám, že půjdeme k soudu.. Překvapený V tu chvíli už jsme mu věřily a do smíchu nám rozhodně nebylo!!!! Jako nakonec nás tedy propustil, ale má naše čísla řidičáků, takže to zase až taková prdel není!!! Nezájem, že čekáme na vlak, letíme pryč a nemáme kde počkat.. takže na hodinu nás vyhodil a musely jsme čekat v horním patře mezi bezdomovcema!!!! No úlet, tohle byla nezapomenutelná noc..
Že mi po tom všem bylo špatně je asi více než jasné, letadlo jsme stihly jen tak tak, protože nás vyvolaly jako jedny z posledních, navíc mi vyházely tekutiny (nějak mi to nedošlo noooo), ale nějakým zázrakem jsme v letadle seděly na místech mezi prvními... Každá sama, já měla mladý manželský pár, který na mě evidentně poznal, že nejsem zcela fresh (při kroužení na ranveji už jsem usínala a vzbudila se při hlášení pilota, že přistáváme.. jen 2h let) a řekli mi, ať na sebe v Miami dávám pozor a doslova "not get in trouble" Pche!!!! Já se dokážu do trouble dostat i v Philly, haha...

Přesun busem na South Beach, nejlepší část Miami (mimochodem je prý Miami sice krásné, ale hooodně nebezpečné!), docela oříšek bylo si koupit jízdenku v podivném automatu a kdyby tam nebyl děda asi 80 let, který říkal, že je pyšný, že je z Miami a proto pomáhá turistům Smějící se, by jsme byly v háji!

Tropicana Hostel.. tak co k tomu říct, nádhera to nebyla, ale na to naše 3 denní paření to stačilo více jako bohatě... hlavně to bylo na hlavní ulici, kde je vše Collins Ave, o ulici dál už pláž...

Naše spolubydlící byla podivná Australanka, která nás ani nepozdravila (nu což, já jsem od Betty zvyklá, že??), ale pohoda, skoro tam nebyla, takže jsme bydlely jen my dvě... Malej odpočinek, sprcha a hurá na plááááááž.. Po té zimě v Phily (jsem odlétala v džínách a kabátu) jsem nevěřila, že bude v Miami teplo, plánovala jsem, že si v oceánu max smočím kotníček, aby se neřeklo... A prd! Bylo přes 30 st., lehký vánek, palmy, voda teploučká, písek bílý, jen pár rybek, žádné mořské svině... Smějící se no úúúža!
Cestou z pláže jsme se zastavily na jídlo, páč po tom nočním tahu jsme potřebovaly něco pořádného že? Maria houbovou polévku s chlebem + burger a hranolky, já jsem tedy jela v menší prasárně - "jen" fishburger (vynikající! ryby sice nežeru, ale skvělý!) a hranolky.. porce zase pro deset lidí, takže jsme si půlku nesly na pokoj.. V podvečer jsme se vydaly na obhlídku města.. co říct, vše je nádherné!!! Musím přiznat, že mě poprvé napadlo, že TADY bych klidně i zůstala.. nebo při nejmenším o rok prodloužila pobyt Usmívající se

jinak butiky, nádherní lidé.. všichni jako když vypadli z titulních stánek časopisů.. hoooodně moc gayů. nevím jestli je tím Miami známé, ale opravdu jich tam bylo možná třetina populace.. Všichni štíhlí, značkově oblečení, potetovaní, hodně tam letí neon barvy.. dost lidí na skateboardu, inline.. limuzíny, Porschátka, Ferrari a jiné.. umělá poprsí, svaly.. no prostě jako ve filmu.

Na jednu stranu jako dobrý, na druhou.. né, že bychom se chtěly nějak chvástat, ale v Philly jsme s Marií za nadprůměrné hezké holky.. a v Miami?? Cha cháááá Smějící se
Taky jsme měly v plánu si nechat udělat tetování, já konečně třetí, poslední.. jako vzpomínku a zároveň slib návratu, protože tetování z Ameriky je cool, ale z Miami???? To je nej Smějící se Nakonec v rámci šetření a já věřím tomu, že se vrátím, se neuskutečnilo..
Koupily jsme s jídlo na následující dny (vejce, těstovniny, tomatový sos, toastový chleba a plátkový sýr) a pivo! V hostelu byla super kuchyň pod širým nebem, což se mi hoooodně líbilo.. pívo jsme vzaly první večer na pláž, jako na každé dovolené jsme chtěly večer posedět na pláži.. krom toho, že tam foukal snad orkán, tma jako v pytli.. jsme z těch varování a historek z filmů (ať žije Dexter olé!) byly celkem připo***, vypily každá 3 třetinky a šly do města..

nenašly jsme za boha žádný bar.. když už jsme jeden našly, přezuly se ze žabek do podpatků Smějící se.. zjistily jsme, že je to gay bar! Dobrý no.. Takže jsme se po třech pivech, ranní miamské kocovině a pouhých 2h spánku rozhodly to zabalit Usmívající se (prej pool a beach party všude!!! navíc spring break.. to jo teda!!!)
Druhý den ráno.. teda v 10h jsme šly na pláž a cestou potkaly restauraci/bar Tequila Chica's.. a už z dálky na nás volaly Margarita Monday... no proč ne, že? Po 2h na pláži jsme místo oběda šly na margaritu a nachos - nejlepší nachos co jsem kdy měla!
Pak už jen válendo na pláži, obě jsme usnuly, Maria se spálila jak rajče.. Večer jsme vyrazily do Chica's znovu, daly si 4 margarity a s úsměvem na tváři se vydaly na druhu stranu a zjistily, že bary jsou na druhé straně (nižší čísla ulic 11th st. a méně..) na slavné Ocean Dr. jako jo, dobrý.. zasedly jsme do jednoho, mega, obří, cool.. to stejné ceny! Takže dva Heinekeny a čůůůůůs Smějící se
cestou jsme šly kolem Chica's znovu, tak jsme chtěly dát jednu margaritu na dobrou noc v půl třetí, ale nakonec nás zmohl hlad a utrácely jsme za jídlo... steak wrap!
Den poslední Maria už na pláž nešla, byla chudák spálená jako rak (Markétka předem chytře navštěvovala solárko, že?), tak jsem si 3 poslední hodinky opalovačky a oceánu užila sama.. Australanka odjela a na pokoji jsme měly Venezuelanku, žijící v Německu, studující podmořský život a žraloky! Skvělá holka.. Protože jsme měly všech 12 vajec (den předem nám došlo, že jsme zvyklé jíst zeleninu a že máme chuť na salát, takže jsem vyrazila pro ledový salát, rajčata, okurky a Rench dresink - bez toho se v ČR neobejdu a Maria mezi tím uvařila špagety s tomatovou omáčkou, samozřejmě velké oči, až se na nás ostatní lidi v hostelu otáčely jestli to vážně sníme Smějící se), udělaly jsme jí míchaná vejce + salát..
Pak už jsme razily na bus na letiště, bylo 10min do odjezdu, tak jsem si šla koupit vodu, vylezu z obchodu a bus 150 na letiště odjíždí!!! Takže jsme půl hodiny čekaly a jen tak tak přijely na letiště (myslely jsme, že nám to letí v 7.02, ale bylo to až v 7.20!!), takže jsme stihly i kávičku ve Starbucks... Let trošku turbulence, poloprázdné letadlo - né asi, kdo z takového ráje letěl do Philly??!! Takže jsme si vybraly sedadla kde jsme chtěly a já poctivě cestou zpět přečetla celý sky časopis v rámci zlepšování angličtiny! Dokonce jsme po příletu stihly i poslední vlak domů a i auto jsem našla na místě a bez pokuty! Toť MIAMI STORY Líbající Od první chvíle jsem si uvědomovala jak je to vše boží, miamské, neuvěřitelné a užívala si to.. kdo by byl řekl, že uvidím Miami? Natož o velikonoční prázniny??? Úžasný
Vychrupkala jsem se, vyprala, nabarvila si vlasy, další krevety k obědu Smějící se a odpo do kina na Hunger Games.. všichni tady o tom mluví, nevěděla jsem ani co je to za film, ale musím uznat.. že krááásný, i slzička ukápla, ale pssst! Pokud budete mít možnost, určitě doporučuji! Pak jsme šli na burrito nebo jak se to píše.. fajn večer, rodina přiletěla až v noci a včera i dnes jsem pracovala, děti celý den doma, mají velikonoční prázdniny.. opruz s nima, hlavně dneska, protože oba rodiče byly doma a já už nevěděla jak je zabavit když venku je to nebaví, max 20min na trampolíně... to byl aupairkám čert dlužen nějaký prázniny!
Moje zlatá rodinka mi koupila tričko v Californii.. za 20 dolarů , kdo by to byl do nich řekl. milé překvapení! Dětičky ze mně měly hroznou radost, 5 dní jsme se neviděly a je to divné, jsme na ty dva zmetky malé zvyklá... Objímání, líbačka.. dneska jsem jim předala velikonoční sladkosti a musela jsem se plácnout přes kapsu, jsou to moje zlata! Usmívající se
Jinak náš Miami song... Let's go to the beach, each.. Let's go away...