Týden v šetřícím módu

5. května 2012 v 6:47 | Mardža
Jak se máte všichni?? Možná by bylo fajn, kdybych se taky dozvěděla jak se všichni máte, co je nového u vás, jak jde život a tak.. žádný kecy, že se nic neděje, nuda.. koukejte mi dát vědět a všichni!!!
Jinak můj téměř celý týden byl v módu šetřícím, páč je za a) hnusné počasí, zima a prší a za b) šetřím na příští víkend v NY a Boston koncem května.. Mrkající Tak než jsem dopsala článek, už mám rezervované a vytištěné jízdenky jako do Bostonu (7h busem), tak NY a dokonce i lístek do muzea Madam Tussauds a na Empire State - jooo, to bude drahý víkend, ale co, žijeme jen jednou a kdy se člověk zase podívá do US, že?

Další jobovka dneska tvl.. byla jsem s Marií ve Starbucksu, probrat novinky, od neděle jsme se neviděly a bohužel, zpráva dne... Maria pravděpodobně, skoro určitě, poletí domů dříve než měla (listopad), chce se vrátit do školy, tudíž má v plánu odjet v červenci... fakt v prdeli tady všechno, všichni mi někam odjedou, co tu mám asi tak dělat???? PlačícíPlačícíPlačící Ponaučení - najít si více amerických přátel!!!

Vezmeme to postupně tedy NEDĚLE - plánem bylo jet do ZOO v Philly, jen já a Maria, Matt měl narozeninovou párty, ale tak myslím, že jsem ani o moc nepřišla.. 20 jedenáctiletých kluků a asi tak stejný počet nudných rodičů... Mike mě vezl na nádraží a ze srandy mi povídá: Uvědomuješ si, že kvůli zoo prošvihneš párty 11ti letých kluků, jo? Smějící se
Ve vlaku jsem si přisedla k dědovi, asi 60 let a po chvilce si se mnou začal povídat (miluju to zdejší jak se spolu prostě jen tak baví cizí lidé, popřejou si fajn den, podrží jeden druhému dveře, pochválí hezké oblečení...), tak jsem trénovala ájinu, docela s ním byla prča, jel s manželkou do divadla na nějakou komedii a ve volném čase vesluje Smějící se Jinak zoo, autem se tam člověk dostane raz dva, ale sockou?? To vůbec, zkoušely jsme se ptát několikrát, nikdo nevěděl kudy a když, tak jen cestu autem.. takže jsme se krásně 2h procházely po čtvrti, kde jsme byly jediné bělošky, ale čisté slušné sousedství to bylo a pak jsme to vzdaly a šly do parku k řece na piknik.. tam to vypadalo jako závod míru - cyklisti, běžci, chodci, bruslaři.. ale vážně v hojném počtu, byly jsme tam jediné v nesportovním oblečení.. přemýšlely jsme, že by bylo fajn si pronajmou takhle na odpo kolo, kdyby to bylo možné jako na Miami.. Pak konečně!! na Rockyho sochu a schody - to vám řeknu, lidi si tu myslí, že když schody vyběhnou, udělají pár kliků, že z nich bude Sylvester.. fakt směšný! Ale výhled po výběhu, ten měl Rokýsek slušnej.. Fontána a pak známá ulice Bena Franklina, která je lemována vlajkami z celého světa.. i ta naše, krásná česká.. jsem se trošku cítila i pyšně a tajně jsem tam vylepila samolepku Sparta Praha Fanclub Lovosice, tak uvidíme jak dlouho tam bude.. ten kostel mě tedy moc nepolepšil Nevinný Pak dvě píva v irské restauraci, kde nám hráli, zpívali a při tom sledování Flyers.. Pěkné to bylo.. A vůbec za celý den nás zastavilo asi 5 lidí, že jsme hrozně krásné atd.. potěší, nezáleží na tom od jaké držky to je!!! Smějící se

ROCKYHO VÝHLED ZE SCHODŮ
Napsala jsem Mikovi, jestli mě tedy za hodinu vyzvedne, on v poho, ale nedalo nám to, měly jsme 10min čas na přestup a utíkaly jsme do fast foodu pro špenátové rolky - přesně ty, kvůli kterým jsme málem neletěly na Miami! Jsme si jich objednaly 12 jako vždy a když se nás nezávisle na sobě zeptal jak prodavač, tak kuchař 2x, jestli vážně 12, bylo nám to podezřelé..

ŠPANÁTOVÉ ROLKY A NABÍDKA K SŇATKU
prý 5-6min...ok to stíháme, nakonec z toho bylo 13min a ujel nám vlak, jak jinak, že? Mike na sms neodpovídal, tak jsem si říkala, že je asi naštvanej, že jsem nespolehlivá... Pustily jsme se do večeře a po 3 rolkách každá jsme věděly, že jsme si minule objednaly 6 dohromady, ne každá!!! Takže 6 si jich nesla Maria domů, ani nevím jestli je ztucla nebo ne.. pak jsme si daly Reese's čokoládku a čekaly na další vlak.
No vlastně!!! Jak tak čekáme ve fast foodu, na mě mrká a mává nějakej dědula.. tak min 65 let, černej, šedivej, v kvádru, no švihák lázeňský Smějící se tak na něj taky mávám, ať má děda radost ze života a on pak za mnou přišel s vážnou! nabídkou sňatku!!!! dal mi číslo a ať mu určitě zavolám, že prodává reality.. pak se ještě jednou vrátil a řekl mi to znovu! Můj lístek k zelené kartě a pobytu v US do konce života a já zaváhala a spolu s umatlanými ubrousky od kečupu ho vyhodila Smějící seSmějící seSmějící se


MUZEUM UMĚNÍ A ROCKYHO SCHODYPo příjedu dom na mě Mike čekal, jsem se omlouvala, že mi to ujelo a on: To je v poho, to není tak daleko.. tak mu říkám, že když neodpovádal, že jsem se bála, aby tam na mě už nečekal.. A on v klidu - jj, já už jsem tu byl, telefonoval jsem a když jsi nevystoupila, tak jsem zjistil, že jsi mi psala sms.. No co mu na to říct. Jinak taky říkal, že s unclem Joshem bychom mohli jet do New Jersey na Flyers, je to jen přes hoďku řízení a Devils nemají tolika fandů, není to vyprodané, tak v neděli, že by to šlo... Ok, natěšená jak na Vánoce, jsem byla odhodlaná vypláznout 150 babek za to max, ale play off.. A on mi pak suše řekne, že nejlevnější lístky někde pod střechou byly za 100 dolarů, to nemá cenu, pojedeme příští sezonu.. Hm, to mi slíbilo už asi 5 lidí, to tam koukám budu víc než doma, samý kecy, fakt Smějící se
PONDĚLÍ - posilka, prostě mám v háji kolena a zřejmě i vazy v kotníku, páč už jenom při normální chůzi mě všechno bolí, takže teď jsem vyměnila běh za spinning a budu muset investovat do pořádných běžeckých bot.. procházka s brazilkou Anou, kterou vyhodila rodina a příští týden odjíždí, ugrilovala jsem dětem kuřecí paličky (v překladu zní stejně drumsticks Smějící se) a Mike mě pochválil že to bylo vážně dobré. Tss, né asi, my totiž doma v ČR vaříme a ne, že si umícháme instantní kaši z prášku a rozmrazíme polotovary..
Což mi tak připomíná, že jsem po večeři uklidila, vynesla koš, odvezla Matta na skaut a jen co se vrátím, ta malá teroristka na mě spustí, jak jsem mohla vyhodit její kuřecí kost, když mi řekla, ať ji schovám.. co na to říct, že jo.. Překvapený takže se rozbrečela a šla do popelnice hledat kuřecí kosti.. Mike jí tedy schoval dvě po jeho večeři, zavřela je do sklenice od okurek a máme je doma do dnes, prý je chce zakopat, že vydrží, stejně jako dinosauří kosti..
ÚTERÝ - to jsem 3h spala Usmívající se, změnila vzhled blogu s čímž jsem se tu patlala hodně dlouho a večer škola, opět jsme přešli do nezáživného módu kdy se máme po dvojicích či skupinách zajímat o to jakou má kdo ve tříde osobnost, zábava no! Ještě, že jsem tu školu neplatila ze svého S vyplazeným jazykem
STŘEDA - to jsem byla holka aktivní! Nabarvila jsem si háro (btw - paní domácí na ty obarvené dveře ještě nepřišla, tak už je považuji za promlčené..) a zkusila ten přípravek na narovnání vlasů.. krom toho, že jsem tím zabila 3h, vlasy mám suché a hnusné, žádný extra rozdíl nevidím.. ok, nevypadám jako cikáně když si vlasy jen umyju a vyfoukám, bez žehlení, ale to je tak vše!
Byla jsem na spinningu a četla jsem, už jsem skoro u konce mé knížky o mrchách, už plánuji pořídit další díl Smějící se odpo s dětmi na gymnastice, večer jsme všichni jeli na výstavu umění do školy - tvl.. naše ani jedno dítě tam obrázek nemělo, to bylo řevu, lidí všude jak na prvního máje.. děs!
ČTVRTEK - to nemám žádné poznámky, to bylo včera.. jsem byla na body pumpu po dlouhééé době, taky mě dneska vše bolí, pak jsem četla, Skypovala, měla salátek k obědu, chvilinku koukala s pejskem na tv, pak s dětmi na tenis, potřebovala jsem kafe z Wawa benzínky - nejlepší kafe v US, kam se hrabe Starbucks, ten pitomej Dunkin Donuts, ten úplně nenávidím.. a protože jsem s sebou měla Amandu, stálo mě kafe asi dvě stovky českých korun, páč si vybrala Hubba Bubba X metrů dlouhou žvýkačku (Jágr na ni dělal reklamu, pamatujete?) a Skittles, takže ty jsem koupila rovnou i Mattovi.. přijely jsme domů v půl 6, tam už paní domácí, rychle jsem jim udělala Mac and Cheese - instantní těstoviny se sýrovou omáčkou, každé americké dítě to miluje, chutná to naprosto odporně, jako plastik! V šest jsem letěla do školy, kde jsem si tedy k večeři koupila tuňákový sendvič, vážně miluju ty úterky a čtvrtky, když je člověk ve shonu a nemá čas se ani najíst.. Jinak Matt měl špatné výsledky v testech z matiky, takže má zatržené videohry během týdne a každý den trénuje 50 příkladů malé násobilky, má na to 2 min jako ve škole.. a kdo to s ním samozřejmě dělá??? Takže se tu třeba konečně naučím i počítat.. Včera na to nebyl čas, tak jsem to řekla Betty, ať to s ním udělá po večeři a jak jinak.. dělala jsem je s ním dneska ráno!
Jinak včera ráno jsem si zase po dlouhé době řekla, jestli to mám za potřebí se tady nervovat!!! Ten malej zmetek, ráno vstala zase prdelí napřed, pak ji tekla krev z nosu, takže jsem převlíkla polštář, ale prý do špatného povlečení a proto se nebude převlíkat z pyžama do oblečení... na to už jsem neměla nervy, šla jsem uděla dolů Mattovi snídani, pak přišla asi po 15ti min se konečně rozmyslela, že chce ke snídani slaninu.. tady se jí krůtí slanina, na 3 min se dá uškvařit do mikrovlnky a hotovo.. jenže princezna neustlala postel, na co si její mamina potrpí (páč přece z nich nebudou loozeři jako je jejich táta), takže jsem ji vyhnala se mnou ustlat a když jsem vyndala slaninu z mikrovlnky, byla prý moc křupavá a to ona nebude jíst, už mi to několikrát říkala, a je to moje vina, že jsem to nevyndala dřív a měla bych to vařit takhle a takhle bla bla bla.. to už do mně vjel vztek a měla jsem sto chutí jí říct ať už zavře zobák!!! Takže jsem ji jen slušně sprdla, že já jsem dospělá, ona mi nebude radit co mám jak dělat, naklusala jsem udělat novou slaninu pro děťátko a odpočítávala jsem minuty, kdy už jim přijede bus, páč jinak nevím jak by to dopadlo!!
PÁTEK - dnes.. to byl taky zase den za všechny prachy! Paní domácí maká z domova, což je katastrofa sama o sobě.. takže ráno zase byla důležitá a děti vzbudila sama, udělala jim snídani atd.. proč mě teda nenechá spát tvl?? Pak z ní vypadlo, že zítra má party pro kamarádky, budou tu mít něco jako módní přehlídku a já jsem taky pozvaná.. no to čekej!! S nějakýma slepicema já budu trávit sobotu a koukat na předražený hnusný hadry! Takže mě poprosila jestli bych koupila ovocný salát, sýr jako aperitiv, dietní colu a vejce, že bude péct sušenky.. Ok, říkám, že to koupím cestou z posilky, jestli je to všechno.. Spinning, nákup, přiženu se domů, je 11h, což venčím psa (jen v pátek když je doma ona), tak s ním courám 20min ve zpocených smrdutých hadrech venku, přijdu domů a paní B. mi řekne, že nemá cukr a máslo!!! To by ji jeden zabil, fakt.. A kup 6 žárovek.. Ok, si to přivalím do obchodu, v samém nasr*** jsem pak zkoušela nastoupit do cizího auta a pan majitel si mohl smíchy hubu urvat když stál celou dobu za mnou a pozoroval mě, fakt prdel no! (jiank to místo Hondy Civic byla nějaká Kia, ale taky sporťák a stříbrnej, tak co Smějící se ). Přijedu dom a ona mi řekne, jestli ti to neva, tak vymeň ty žárovky.. to už bych ji musela poslat někam ,takže jsem neodpověděla, šla se rychle vykoupat, převléknout, samozřejmě jsem žárovky vyměnila, pak protože milostpaní telfonovala, tak jsme vyndala sušenky z trouby a dala tam novou várku.. pak už jsem zabouchla dveře a jela za Marií na kafe i kdyby měl shořet dům i s ní, bylo mi to jedno...
Odpo nic moc, jen mi ukázala, že nechala instalovat všude žaluzie, jen ne v mém pokoji, co by ne, jen ať se tu uvařím v létě, vždyť jen do mého pokoje svítí slunce celé odpoledne oběma okny.. Ano, být v Americe je fajn, ale není to pořád jen užívání, člověk taky občas musí přejít okolnosti, za kterých by běžně lidi poslat min do háje!!! Uvařila jsem dětem k večeři Mandoo (naše korejské knedlíky - jen koupené a zmražené), zahrála si s nima lodě, pokecali jsme, trénovali počty.. pak přivezli 2 křesla do pracovny, které jsem já složila, kdo jiný, přestože byla krasavice doma už z ježdění na koni.. uklidila všechno, ale pozor, snad poprvé mi poděkovala!!
Pak už jsem se jen připravila na večer, páč to dneska mělo být velké, jela do banky vybrat pořádný obnost.. neřídím, měla jsem odvoz, Ana měla mít svou rozlučkovou párty a rozvozila nás, bylo by nás 5 kamarádek, 3 holčiny ze školy, 2 kamarádi Russel a Patrick (z bytu z Manayunku), měl dorazit Rob s kamarádama, možná Rolene z JAR.. prostě párty!! Vodka and cranberry.. Jsem se asi 10x převlékla, že.. než jsem vyrazila bylo 25 st., takže jsem nevěděla co na sebe.. Nakonec jsem vybrala outfit, který mi pochválila Amanda, že prý vapadám mladěm, jako teenager.. Haha, dobrý ne? Tak beru to jako pozitivum.. No a pak to začlo, nejříve, že Ana nemá auto, že ,ě vyzvedne až v 10h.. pak začala neskutečná bouřka, že několikrát vypadlo proud, liják.. no prostě se nikam nešlo, takže jsem si ty tuny make upu zase smyla, kozačky hodila do skříně, všem napsala, že party se ruší a jdu do pelechu, už máme zase půl jedné.. Brou Líbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Iva Iva | 5. května 2012 v 17:40 | Reagovat

Ahoj,poprve ctu tvuj blog,docela jsem se nasmala.Musim s tebou souhlasit,clovek proste tady musi byt zticha a delat to,co chteji.viz vymena zarovek,skladani zidli,...to je fakt dat jim tak pres drzku.Hlavne,jak nic nedelaji s citi se strasne busy ty nase panicky,tedy moje ne,jak uz jsem dlouho ex aupair,ale ziju tady.Preju poklidny pristi tyden.Iva :-)

2 chelseenka chelseenka | Web | 6. května 2012 v 13:10 | Reagovat

miluji tu fotku na jelenu :-D ta je uplne skvelaaa! Drzim pesticky s HM a s malou! At mas trosku poklidnejsi tyden. Ma HM pracuje v právnické firmě, kde obcas dostavaji listky na Flyers, Phillies,... tak doufam, ze se tam nekdy dostanu!:) doufam, ez Jarda bude jeste hrat!:)

3 Mardža Mardža | 6. května 2012 v 18:19 | Reagovat

Ahoj Ivčo, děkuju za pochvalu, píšu to tak, jak mi huba narostla a tak, jak to v tu chvíli cítím [1]: :-D Můžeš mi na sebe dát nějaký kontakt? Docela mě zajímá jak se tu žije jako ex aupair... Případně jsem na fb,https://www.facebook.com/marketa.povova

[1]:

4 Mardža Mardža | 6. května 2012 v 18:21 | Reagovat

Haha, já tu fotku taky miluju! Ale co, jsem zdejší, žádnej turista, si můžu v Philly klidně dělat bordel
[2]: :-D tak to je fakt supeeer, to určo půjdeš na oboje, to je dobře! Dej pak vědět jak bylo ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama