Začínám být busy

12. června 2012 v 4:50 | Mardža
Hellooooooooo Mrkající
Středa - posilka, nožičky a zadek, přidaly jsme si váhu s Laurou (nemyslím na těle, to přibírám postupně, ale velice poctivě Křičící) a musím říct, že jsme málem odpadly.. fakt masakr a dva dny potom nás vše bolelo.. zkoukla jsem film Sex ve městě a pak už jen práce a dětičky..
Čtvrtek - břišáky, boky a trošku ruce + 45 min běh, Sex ve městě druhý díl a odpo jsme měli play date v parku s mojí kamarádkou Aline a jejími dětmi, takže celkem sranda.. děcka si hrají na beach volejbalovém hřišti, dělají bábovky.. Smějící se pak už jsme jen rychle upekla v troubě shripms krevety, hodila do mikrovlnky těstoviny z mrazáku.. tohle je moje rychlovaření každé úterý a čtvrtek než jdu do školy.. tam jsme probírali kutlurní šok, že pouhých 10% kutury každého státu je rozpoznatelných na první pohled.. a dalších 90% se musí v kutuře nějaký ten pátek zůstat, aby to člověk objevil.. tam patří v co daná kutlura věří, jaké uznává hodnoty, školský systém, priority v životě.. nevím proč jsme to brali v kurzu angličtiny, každopádně kulturní šok má 4 fáze - 1. něco jako honeymoon, vše je krásné, člověk je unešený.. 2. ta nejhorší - vidíme jen to špatné, chybí nám obyčejné věci z naší země, přátelé, rodina, musí se přemýšlet na obyčejným úkonem jako jít si koupit noviny.. lítek na vlak, jak to říct, kde, vše je cizí, 3. člověk se smíří s klady i zápory země a je v neutrálu a konečně 4. i přestože není vše ideální, tak si to tu začne užívat v rámci možností.. já jsem teda už v té poslední fázi, ale musím říct, že pro mně osobně celý ten kutlurní šok trval 3-4 měs než jsem se tu "usadila"
Taky jsem si od spolužačky půjčila knížku, která je nekecám!!! silná jako Tlaté stránky, jen pro info jestli jsem schopná absolvovat kurz na TOEFL (test z angličtiny) na podzim.. přeci jen si to budu platit sama, tak bych ráda, aby mi to něco dalo, ale abych taky věděla o čem je řeč... takžeeee... v žádném případě na TOEFL kurz ještě nemám znalosti! Bohužel, ale co, nebudu házet flintu do žita, není všem dnům konec Usmívající se
Pátek - jsem měla v plánu jít bez Laury na body pump a běhat, když jsem ráno vstala a kromě paní domácí byla doma i Amanda, protože se prý necítila dobře, tak zůstane doma... Nejhorší co se může au pair stát!!! Tvl, takže jsem ráno vypravila Matta do školy, nadělala svačinky pro děti a Betty, protože jely na víkend (nevadí, že měla Amanda horečku den předem) kempovat se skautem k Delaware řece a zabalila jim věci.. pak jsem tři hodiny musela sledovat kreslené pohádky, to už mi z toho šplouchalo na maják.. sjela jsem Betyyiným autem do potravin - miluju když mi půjčí káru.. Honda Pilot 4x4, já si v tom připadám jako v Hummeru, je to mega, ale proti "mé" Hondičce Civic je to líné.. pak se Amanda povinně musela vykoupat, páč už smrděla na sto honů, vyvenčily jsme Tobyho - nikoho nesr**, že měla mokré vlasy a šla ven, vždyť přeci ráno měla jen horečku a nešla kvůli tomu do školy.. ve dvě "naše" maminečka měla důležitý hovor a řekla nám, že máme nejlépe odejít z domu - to je co?? Tak jsem dítě vzala, stavila se ve Wawa pro kafe (jsem vám neříkala, je to njelepší kafe široko daleko, ale hlavně tam človek přijde a to kafe si sám uvaří.. načepuje si jaký druh kafe má rád z kávovaru a přidá si cukr, sladidlo, smetanu s příchutí, mlíko bez tuku, polotučné.. no prostě co ho napadne a pak teprve jde a zaplatí.. jsem na to poprvé koukala jak z jara!!!), pak jsem vzala Amandu do mé knihovny, miluje knížky a čtení, tak mi byla vděčná a skočila mi kolem krku, pak park, stavěly jsme hrad z písku, dělaly bábovky.. večer vařila paní domácí korejské jídlo a pak jsem dětem grilovala Marshmellow Smějící se konečně odjeli a já měla jít na véču s kamarádama, jenže bez auta, protože Mike auto potřeboval.. ok, nakonec mi nasal sms, že je ještě v Philly, pokud budu zpět do 10h, můžu si Civic vzít... ok, zrušila jsem večeři v Manayunku, to je z ruky a jela jen 20min do Willow Grove na véču s holkama do Cheescake factory.. já, Rolene, Aline a Andrisha taky z JAR jsme si daly pěkně koktejlek, véču.. slušelo nám to, všechny šatičky.. jsem se musela smát, byly jsme jako holky ze Sexu ve městě, jen ten božský New York jsme vyměnily za Philly noo Smějící se Samozřejmě jsme snědly max polovinu, tam jsou nelidské porce (a když to říkám já, tak to už je vážně mega), když mi někdo volala.... wooohooo, kdo mě shání v pátek večer, že by nějaká neplánovaná párty nebo snad rande (to je vtip samozřejmě!!!).. Mike.. Ahoj Markéto. Jak se máš? Jo já taky dobrý, dík. Ty máš auto???? Víš já jsem si uvědomil, že ho vlastně potřebuju.. TEĎ?? Jj, teď.. Hm, tak já zaplatím a přijedu co nejdříve.. Díky, já tě tam pak kdyžtak můžu hodit zpátky..
Ne to je dobrý tvl.. běžně si od jídla na 30min neodskakuju nikam! To mě naštval chlapec, ačkoliv je moje zlato, tohle tedy neee!!! Po příjezdu mi řkal, že jedu za bratrancem, zítra ráno odjíždí na pláž do Jersey a přespí tam.. Super no, ať si celé auto strčí do ****
Pokračování mého, přestože jsem byla nemobilní, božského výletu bude brzy, byl super cool Líbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama